Макар и да има най-богатите собственици в историята на футбола, Нюкасъл продължава да изпитва огромни мъки в английската Висша лига. Тази вечер "джордитата" имаха страхотната възможност да запишат първи успех от началото на сезона. На "Сейнт Джеймс Парк" гостуваше удобният съперник Норич, ала хората на Еди Хау стигнаха само до равенството 1:1.

Хари Кейн остана далеч от челните позиции за "Златната топка"

Същото се отнася и за Фил Фоудън

Двубоят се разви ужасяващо за северняците, които още в 9-ата минута останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Киъран Кларк. Това наложи и ранна смяна от Еди Хау, който вместо Райън Фрейзър пусна в игра бранителя Федерико Фернандес.

Въпреки численото неравенство, Нюкасъл стигна до откриващо попадение в 57-ата. Реферът Анди Мадли се нуждаеше от намесата на ВАР, за да отсъди игра с ръка на играч в "жълто-зелено" и респективно дузпа за "свраките". Калъм Уилсън застана зад топката и вкара за 1:0.

Снимка 555497

Крайното 1:1 бе оформено 11 минути преди края. Тогава Норич стигна до ремито, след като Янулис центрира отлична топка за Теему Пуки, а финландският голаджия нямаше никакви скрупули, за да матира Дубравка.

Нюкасъл остана на последно място във временното класиране със седем точки. Норич е 18-ти с три пункта повече.

Хари Реднап: По-глупаво нещо от ситуацията с мениджъра в Манчестър Юнайтед не съм чувал

"Юнайтед нае Ралф Рангник за временен треньор, за да смени временния треньор, докато успеят да получат треньора, който искат"