Отборът на Нюкясъл остана в зоната на изпадащите, след като завърши 0:0 като гост на Манчестър Сити в изтеглен мач от 12-ия кръг на английската футболна Висша лига. "Черно-белите" са на 18-а позиция само с девет спечелени точки, а бъдещето на мениджъра Глен Рьодър отново е поставено под въпрос.

Домакините, които нямат допуснат гол в първенството на "Сити ъф Манчестър" от началото на сезона, доминираха в дълги периоди от срещата, но не успяха да се възползват от предимството си. Най-доброто положение през първата част пропусна Джоуи Бартън, чийто удар от въздуха бе избит над гредата от вратаря на гостите Стийв Харпър.

След почивката гръцкият нападател Йоргос Самарас на два пъти бе близо до целта за Сити. Той дори успя да вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради фаул на Бернардо Коради срещу Стивън Кар.