Отборите на Нюкасъл и Астън Вила не се победиха в петъчния двубой от програмата на 28-ия кръг на Висшата лига. Мачът на "Сейнт Джеймс Парк" предложи здрава битка, а голямата драма настъпи в последните четири минути на мача, когато клубовете си размениха и по едно попадение.

До настъпването на гореспоменатите събития, Трезеге беше пропилял шанс за Вила, оставайки сам срещу Дубравка, а пък Джейкъб Мърфи за домакините бе ударил напречната греда.

Моуриньо за Арсенал: Не гледам надолу в класирането

"Имаме седем точки повече от тях"

В 86-ата минута бирмингамци сякаш помислиха, че ще отмъкнат пълния комплект от точки, когато даващият много силна заявка за участие на Евро 2020 с екипа на Англия - Оли Уоткинс, отбеляза за 0:1. Мат Таргет центрира от фланга, където звездата ма Вила отигра с глава, а след рикошет в тялото на Кийрън Кларк, кълбото намери мрежата на "джордитата".

Справедливостта сякаш възтържествува в последната минута от продължението, когато беше оформено и крайното 1:1. Отбраната на Астън Вила се справяше с поредица от центрирания, но се пропука при заветното такова от Мърфи, който намери перфектно Ласелс, а за бранителя остана опцията да насочи мощно с глава.

Тимо Вернер може да смени отбора още през лятото?