Вицешампионът на Шотландия Рейнджърс започна новия сезон с изненадващо лесна победа при гостуването си на Абърдийн. Момчетата на Стивън Джерард спечелиха само с 1:0 в първия мач от новото първенство Шотландия. Там шампионът беше прекратен през март и рестарт на сезона нямаше.

Срещата се игра при ниско темпо, а головите положения бяха рядкост. Защитникът на домакините Андрю Консидин получи червен картон 4 минути преди края, като това намали още повече възможностите на тима да опита да опита натиск в заключителните минути.

Липсата на публика по трибуните сякаш оказа влияние на Абърдийн. Рейнджърс тотално доминараше през първото полувреме, когато падна и единственият гол в мача. Той бе дело на Райън Кент в 21-ата минута.

Днес ще се изиграят още три мача от първия кръг на шотландското първенство, а утре шампионът Селтик ще приеме Хамилтън. Кръгът завършва в понеделник със сблъсъка между Рос Каунти и Модъруел.