Отборът на Манчестър Сити е вторият финалист в турнира за Купата на Лигата. Възпитаниците на Мануел Пелегрини спечелиха полуфиналния си мач-реванш срещу Евертън с 3:1 и така с общ резултат 4:3 се добраха до заветния сблъсък на „Уембли". Техен опонент на митичния стадион ще бъде Ливърпул.

Двубоят на „Етихад" не започна никак добре за „гражданите", които в 18-ата минута се оказаха догонващи след прекрасен гол на Рос Баркли. Последва моментално изравняване чрез Фернандиньо, за да се стигне до 70-ата минута, когато Де Бройне сътвори пълният обрат. Попадението обаче трябва да лежи на съвестта на съдията Мартин Аткинсън, който не видя, че в момента на подаването към белгиеца, топката е излязла в аут. „Златното" попадение за Ман Сити пък бе дело на „обичайния заподозрян"-Кун Агуеро. Аржентинецът прати с глава своите на финал след перфектно центриране на Де Бройне.

Радостта на домакините бе помрачена в последната минута, когато със съмнения за тежка травма напусна включилия се перфектно днес-Кевин Де Бройне.

„Гражданите" контролираха събитията на терена, ала трудно се добираха до интересни положения пред вратата на Роблес. Така се стигна до изненадващата 18-та минута, когато Евертън съумя да реализира важен за този момент гол. Рос Баркли открадна една топка в центъра, след което осъществи блестяща индивидуална акция. Тя завърши с акуратен изстрел в долния десен ъгъл на Кабайеро.

Отговорът на Сити не закъсня и резултатът бе изравнен след само шест минути. Една отбита топка попадна в краката на Фернандиньо, който от границата на наказателното поле, макар и с рикушет в крака на Бейнс, прати коженото кълбо неспасяемо в мрежата на „карамелите".

Натискът на домакините продължи и до полувремето те можеха да сътворят пълен обрат. Големият момент бе в 35-ата минута, когато Кун Агуеро нацели гредата. При опита си за добавка, Давид Силва не успя да преодолее Роблес.

Дългоочакваното попадение все пак падна в 70-ата минута, непрестанните атаки на Сити дадоха резултат след гола на резервата Кевин Де Бройне. Рахим Стърлинг проби по крилото и стигайки до аутлинията върна към точката на дузпата. Там непокрити се оказаха двама футболисти на домакините, като единият от тях-Кевин Де Бройне, прати топката във вратата за 2:1. При повторенията обаче се видя ясно, че в момента на подаването на Стърлинг, коженото кълбо е излязло в аут.

Обзети от еуфорията на втория гол, „гражданите" стигнаха и до решителния си трети удар. В 76-ата минута Кевин Де Бройне центрира остро в наказателното поле, Кун Агуеро отново се освободи от неадекватния днес Джон Стоунс и с глава прати топката в долния десен ъгъл на Роблес.

До края Сити умело до чака края на срещата, за да подпечата билетите си за финала. Неприятната новина обаче бе тежката контузия на Кевин Де Бройне, който секунди преди последния съдийски сигнал напусна терена със съмнения за скъсани връзки на коляното.

МАН СИТИ-ЕВЕРТЪН 3:1

0:1 Баркли (18'), 1:1 Фернандиньо (24'), 2:1 Де Бройне (70'), 3:1 Агуеро (76')

СТАДИОН: „Етихад"

СЪДИЯ: Мартин Аткинсън

МАН СИТИ: Кабайеро, Демикелис, Клиши, Сабалета, Отаменди, Силва, Туре, Фернандиньо, Делф, Стърлинг, Агуеро (резерви: Харт, Саня, Фернандо, Навас, Де Бройне, Тасенде, Ихеначо)

ЕВЕРТЪН: Роблес, Джагиелка, Бейнс, Рамиро Фунес Мори, Стоунс, Бари, Озмън, Клевърли, Баркли, Лукаку, Деулофеу (резерви: Хауърд, Овиедо, Коне, Ленън, Макарти, Пиенаар, Колмън)

Man City vs Everton 3-1 Capital One Cup 27/01/2016 by zeemu28