Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 53,321

Заслужена победа за Сити.

88′

Сане смени Де Бройне.

86′

ГОООЛ! Силва получи от Туре отнета топката в центъра, напредна и подаде на Стърлинг отляво. Той върна на Силва около дузпата, който разстреля Гомеш. Мачът изглежда решен.

81′

Игало стреля над вратата от чиста позиция след центриране на Амрбат. Непростим пропуск.

80′

Хесус Навас сменя  Нолито.

79′

Стърлинг е свален на земята от Холебас близо до десния корнер. Френд му прави само устна забележка под освиркванията на публиката.

76′

Капу стреля от воле под малък ъгъл отдясно. Браво се намеси решително. Центрирането беше след фаул.

75′

Сабалета вече си получи заслужения картон.

73′

Де Бройне преодоля Капу, който го фаулира и получи картон.

72′

Капитанът Трой Дийни ще се опита да промени играта в атака на Уотфорд. Синклеър напуска.

69′

Силва центрира остро, но защитник изчисти с глава.

68′

Холебас помете Стърлинг на границата на полето близо до аута вдясно на атаката на Сити.

67′

Голамйсторът Сабалета удари един здрав лакът в гърба на Съксес. Френд остави картона в джобчето си.

65′

Гедиора стреля над вратата от фаул.

60′

Стърлинг нахлу в характерния си стил, но стигна почти до аут линията и центрирането му беше блокирано.

Снимка 268220

59′

Исак Съксес (Успех) влиза. Янмат очевидно не може да продължи.

57′

Стърлинг се измъкна от Бритос и стреля силно. Топката се отклони нагоре от напречната греда.

56′

Бритос мъдро не изрита топката след спряла игра.

56′

Нолито остана сам отляво под много малък ъгъл. Защитник се върна и блокира удара му.

53′

Отново не добро връщане към Гомеш. Вратарят все пак успя да изчисти.

49′

Гомеш на два пъти се намеси след центрирания отляво. В първия случай защитник изчисти изпуснатата топка.

48′

Футболистите от Итихад отново се настаниха в полето на гостите.
Пробив на Фернандо и блокиран удар на Де Бройне.

46′

Дарил Янмат получава помощ след удар в носа. Има кръв по лицето му.

45′

Дали Уотфорд ще успее да отвърне на предизвикателството?
Френд гледа приятелски.

21′

Прьодл с картон.

45+4′

Превъзходство за Сити след гола. Двама контузени - Илкай Гюндоан и Роберто Перейра. Уотфорд игра равностойно през по-голямата част от времето.

45+2′

Четири минути добавено време, след като имаше две контузии през първото полувреме.

45+1′

Янмат центрира към Игало пред вратата на Сити. Защитник успя да изчисти.

44′

Гюндоан, като Перейра, не може да продължи. Влиза Фернандо.

Снимка 268212

41′

Здрава битка пред полето на Уотфорд. Играта на „стършелите" добива опълченски характер. След гола Сити започна да налага волята си.

40′

Яя Туре навлезе мощно в полето. Бритос успя със сила да го спре.

38′

Де Бройне за малко да вкара гол от засада. Френд не я забеляза.

36′

Илкай Гюндуан си удари коляното след сблъсък с Амрабат и получава помощ.

33′

ГОООЛ! Пабло Сабалета разстреля Гомеш от ъгъла на малкото поле отдясно. Той беше оставен сам и Де Бройне го видя, центрирайки отляво. Именно през зоната на Сунига мина Сабалета.

30′

Перейра не може да продължи. Публиката го освирква. Сунига влиза на негово място.

29′

Стърлинг подаде прострелно на Де Бройне. Белгиецът не можа на сантиметри да засече.

28′

Играчите на Уотфорд си играят с огъня, като връщат рисковано на Гомеш.

Снимка 268211

26′

Роберто Перейра получава помощ на тъчлинията. Проблемът му е в коляното.

24′

Сити не успява да наложи доминиция.

19′

Играчите на Уотфорд предугаждат действията на нападателите на Сити.

13′

Атака на Сити отляво. Де Бройне опита да подаде успоредно по земя, но Прьодл изчисти.

Снимка 268204

12′

Игало опита да пробие през четирима в полето на Сити. Топката беше изчистена от защитата.

11′

Нолито остана сам при удар с глава, но не уцели добре топката.

10′

Браво улови несериозен далечен удар на Прьодл.

9′

Гомеш спаси удар. Топката остана пред него, но Янмат успя да избие пред крака на Нолито.

8′

Гомеш плонжира и спаси хубав удар на Де Бройне. Стърлинг подаде на белгиеца.

7′

Игра близо до левия корнер на Уотфорд. Този път тъчът е за „стършелите".

5′

Серия от центрирания за Уотфорд и от двете страни. Атаката завърши с тъч за домакините.

2′

Първа опасна атака на Сити отляво. Защитата успя да пресече центрирането.

1′

Ще се завърне ли Манчестър Сити на победния път?

Келечи Ихеаначо Костел Пантилимон

Манчестър Сити на Гуардиола е нуждае от  задължителна победа от домакинството си на Уотфорд. Отборът започна да губи темпо в битката за титлата и вече изостава на седем точки от лидера Челси.

Но сега идва голямата поредица от коледно-новогодишни кръгове, където може нещата да се променят. В следващия кръг „гражданите" ще приемат Арсенал и затова в днешния мач победата е задължителна.

Уотфорд се представя добре до момента и има 21 точки, само три по-малко от Манчестър Юнайтед. Отборът е с лимитиран потенциал спрямо грандовете, но е на девето място. „Стършелите" са способни на всички - от загуба от Ливърпул с 1:6 до победа срещу Манчестър Юнайтед с 3:1.

Все пак всичко извън задължителната победа на Сити и то с повече от един гол разлика ще бъде възприето като изненада.