Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 45352

Вилиан се появява на мястото на Еден Азар

72′

Смяна в лагера на домакините.

70′

ГОЛ ЗА ЧЕЛСИ!КАНТЕ! 4:0! Лондонският гранд обаче не смяташе да спира до "тройката". Срамът за Жозе и компания придоби чудовищно естество, след като в 70-ата минута Н'Голо Канте се подигра с двама играчи на гостите и майсторски реализира първото си попадение като футболист на Челси.

63′

Последна промяна в лагера на "червените дяволи".

61′

ГОООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!3:0!!АЗАР!! Като на шега, отборът на Челси стигна до най-логичното нещо в това дерби - преднина от класическо естество. Домакините с лекота организираха постепенна атака, спретнаха си импровизиран "триъгълник", който след размяна на подавания изведе Азар на стрелкова позиция. Последва характерния за белгиеца финт и изпращане на коженото кълбо в незащитения ъгъл на Де Хеа.

55′

И докато "червените дяволи" упорито търсеха да се върнат в мача, Челси можеше да приключи всичко в 55-ата минута. Бърза контраатака на "сините" свари по бели гащи отбраната на Юнайтед, но в решителния момент крак протегна Смолинг, който блокира тежкия изстрел на Азар.

52′

Неприятните новини за Юнайтед сякаш нямаха край. В 52-ата минута травма получи централният бранител Ерик Байи, който се наложи да бъде заменен принудително от Маркос Рохо.

46′

На почивката Жозе Моуриньо е предприел смяна. В игра се появява Хуан Мата вместо Маруан Фелайни.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Реферът Мартин Аткинсън пожали Давид Луис, давайки му само жълт картон при едно грубо влизане в тялото на Маруан Фелайни.

39′

Сър Алекс Фъргюсън е на "Стамфорд Бридж", но към този момент едва ли има от какво да е доволен - Моуриньо и Юнайтед нямат реалната идея как да стигнат до вратата на Де Хеа.

27′

Далечен изстрел на Андер Ерера, който е спасен с мъки от внимателния Куртоа.

26′

Тежки минути за гостите. Първо Педро се възползва от грешка на Блинд и само отличната намеса на Де Хеа спаси острият му пас да не се превърне в голова асистенция. Малко по-късно Коща не съумя да отправи изстрел от изгодна ситуация.

21′

ГООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!2:0! КЕЙХИЛ!! Селекцията на Антонио Конте умело дочака своя момент и удвои преднината си в 21-ата минута. Защитата на техния съперник отново се представи под нивото си при корнер и след серия от рикошети топката достигна до Кейхил, който от няколко метра разстреля Де Хеа!

15′

Минути, през които нито един от двата тима не успява да стигне до голово положение. Гостите от Юнайтед упражняват сериозна преса по целия терен.

7′

ИБРА! Юнайтед можеше да отговори подобаващо на удара в 7-ата минута. С поредния си пропуск за "червените дяволи" обаче се отличи Златан Ибрахимович. Шведът отигра майсторски едно центриране на Валенсия, но мерникът му не бе акуратен и прати коженото кълбо над горната греда на Де Хеа.

2′

ГООЛ ЗА ЧЕЛСИ!!КАКВО НАЧАЛО!!ПЕДРО!! И докато всички погледи все още бяха насочени към завърналия се на "Стамфорд Бридж" Жозе Моуриньо, домакините от Челси нанесоха своя светкавичен удар. "Сините" поведоха след само 36 секунди футбол. Маркос Алонсо предприе едно дълго подаване, което внесе смут между Дейли Блинд и Ерик Байи. Всичко това дойде идеално за бързакът Педро, който открадна коженото кълбо, финтира излезлия да пресича атаката Де Хеа и след това с лекота вкара в опразнената врата.

1′

34. Аина 36. Матео Дармиан

Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед ще премерят сили в едно от най-вълнуващите дербита във Висшата лига. Двубоят се очаква с изключителен интерес, тъй като той ще ознаменува завръщането на Жозе Моуриньо в английската столица и в частност "Стамфорд Бридж" мястото, където португалецът се превърна в треньорско величие.

Челси не загуби нито веднъж от Юнайтед в последните им 7 шампионатни сблъсъка и ако продължи серията си днес, ще постави рекорд в клубната си история в мачовете срещу този съперник. Аут заради контузии са Сеск Фабрегас и Бранислав Иванович.

В лагера на "червените дяволи" възстановен след контузия е Хенрих Мхитарян, но той няма да е титуляр. За сметка на това Крис Смолинг ще заеме мястото си в центъра на защитата до Ерик Байи.

В навечерието на мача Жозе заяви, че няма да се остави да бъде подвластен на емоциите. "Мога да се контролирам. Не знам как ще ме посрещнат феновете, но ако отношението им е негативно, със сигурност няма да отговоря. Мисля само за това как да победим, всичко останало не ме вълнува", отсече Специалния.

Главен арбитър на срещата е Мартин Аткинсън с помощници Стивън Чайлд и С. Бърт.

ГЛЕДАЙТЕ ДЕРБИТО ТУК: ЛИНК 1, ЛИНК 2, ЛИНК 3, ЛИНК 4