Тимът на Мидълзбро успя да се класира за петия кръг в турнира за ФА къп, след като изключително драматично се наложи над Бристол Сити с 5:4.

Момчетата на Гарет Сутгейт надделяха на „Ривърсайд" след изпълнение на 11-метрови наказателни удари. В 20-ата минута Сити взе крехка преднина благодарение на Дейвид Нобъл, но „звездата" в тима на „боро" Марк Видука не пропусна да възстанови равенството след изпълнение на корнер. Топката бе избита от защитниците на гостите, но Стюърт Даунинг я върна в наказателното им поле и австралиецът отбеляза в 69-ата минута.

По този начин редовното време завърши при равенство. Шест минути след подновяването на играта Якубу пропусна да се разпише от бялата точка, но след още толкова се реваншира и доведе резултата до 2:1.

Само 3 минути преди да изтече и второто продължение Джейми Макккомби намери ъгъла на вратата, пазена от Марк Шварцер с удар по тревата.

При дузпите по-точни се оказаха домакините и по този начин те продължават напред в турнира. В следващия кръг „боро" се изправя срещу Уест Бромич.

В другия мач Норич отстрани Блекпул с 3:2 след продължения най-вече благодарение двата гола на Дарън Хъкърби, който отбеляза в 75-ата минута, за да изравни, след като Джаксън бе дал ранен аванс на гостите.

Отново Хъкърби бе точен в 95-ата минута, но Шон Баркър изравни след ъглов удар. Точка на спора в 112-ата минута сложи Крис Мартин, който отбеляза първия си гол с фланелката на Норич и прати тима си в следващия кръг, където противник ще бъде шампиона Челси.

Мачовете от петия кръг в турнира за Купата на Англия са на 17 и 18 февруари.