Магията на Висшата лига! Макар и шаблонен, този израз отново придоби достоверност в сряда вечер. Сензацията на сезона се случи на "Олд Трафорд", където устременият да си върне първото място тим на Манчестър Юнайтед, допусна шокираща загуба от последния Шефийлд Юнайтед с 1:2. Поражението нямаше да бъде чак такава изненада, ако до този миг, "остриетата" нямаха едва пет спечелени точки от 19 мача в елита.

Снимка 515913

Източник: EPA/БГНЕС

Подценяването обаче изигра лоша шега на "червените дяволи". По този начин те дадоха уникална възможност на лидера Манчестър Сити да увеличи преднината си на върха, ако спечели двубоя си в пасив.

Челси и Уулвърхямптън завършиха 0:0 във Висшата лига

Томас Тухел дебютира с нулево реми начело на Челси

"Сините" не успяха да вземат домакинството си на Уулвърхямптън

Домакините очаквано стартираха със самочувствие и пропиляха добро положение чрез Маркъс Рашфорд. Шефийлд обаче лекичко показваше, че подвигът може да бъде факт. В 17-ата минута Де Хеа спаси по страхотен начин изстрел на Били Шарп, но капитулира малко след това. Джон Флек центрира от корнер, а Брайън засече в мрежата на манчестърци.

До почивката, попадение на домакините беше отменено поради фаул.

След подновяването на играта, Мейсън Грийнууд се добро до перфектно положение, но не демонстрира необходимата точност. Устремът на фаворита все пак даде резултат и паритетът беше възстановен в 64-ата.

Арсенал се наложи над Саутхемптън с 3:1

Арсенал с пълен обрат срещу Саутхемптън

"Артилеристите" са на 8-ата позиция

Алекс Телес центрира от корнер, а капитанът Хари Магуайър се оказа на точната позиция и с перфектно насочване разочарова своя роден клуб.

До края, всички очакваха, че момчетата на Солскяер ще достигнат до обрат, но уви. В 74-ата минута манчестърци демонстрираха ужасяващи действия в отбрана, след като на няколко пъти не успяха да сложат край на неособено динамична атака на гостите. В крайна сметка Бърк стреля от границата на наказателното поле, кълбото се отклони в крака на Аксел Туанзебе и подлъга фатално Де Хеа за 1:2.

Скоро след това "остриетата" имаха и късмет, защото пропуски направиха Алекс Телес и Пол Погба, като след удара на първия се стигна до греда. Последва изстрел над вратата и на резервата Единсон Кавани, за да се стигне до изненадата на кръга и загуба на Манчестър Юнайтед от последния във Висшата лига.