Манчестър Юнайтед изненада приятно своите фенове, печелейки градското дерби с Ман Сити. Младата селекция на Оле Гунар Солскяер изигра перфектен мач и напълно заслужи своя триумф насред "Етихад" с 2:1.

"Червените дяволи" сътвориха страхотно първо полувреме, през което на два пъти матираха Едерсон. Веднъж от дузпа точен беше Рашфорд, а малко след него се разписа и Антони Марсиал. Ако имаха малко повече късмет, гостите можеше да се разпишат и поне още два пъти, но веднъж Рашфорд удари гредата, а пък право в обсега на вратаря шутира Джеси Лингард.

Тотнъм разгроми Бърнли с 5:0 във Висшата лига

Тотнъм си върна доброто настроение с разгром над Бърнли

Кейн и компания се развихриха

След паузата домакините трудно стигаха до голови положения. Възпитаниците на Пеп Гуардиола се върнаха в мача едва пет минути преди неговия край, когато Отаменди реализира с глава. До края резервата Марез можеше да възстанови паритета, но Де Хеа сътвори решително спасяване.

Снимка 456437

Източник: EPA/БГНЕС

Така най-доволен от победата на Юнайтед е вечният им враг Ливърпул, който след случилото се тази вечер е с цели 14 точки аванс пред сочения според мнозина за най-голям техен конкурент в битката за шампионска титла.

Двата тима не изчакаха и една минута, а се впуснаха моментално в едно пламенно дерби на Манчестър. Донякъде изненадващо, първата опасна ситуация беше за гостите. Тя се откри пред Дан Джеймс, който с плътен шут предизвика добрата реакция на Едерсон.

Сити отговори подобаващо на отправеното предизвикателство и беше близо до реализирането на гол в 8-ата минута. Кевин Де Бройне направо всичко нужно, за да си създаде отличен коридор за стрелба, ала коженото кълбо не влетя в далечния ъгъл на вражеския страж.

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед 1:2 (Развой на срещата по минути)

Радост за Ливърпул

Манчестър Юнайтед продължи да прави отлично впечатление на "Етихад". В последвалите няколко минути селекцията на Оле Гунар Солскяер вложиха много сърце при още няколко свои атаки. Марсиал и Лингард обаче също не успяха да преодолеят Едерсон.

Снимка 456438

Заслужено, с оглед представянето си, гостите от Юнайтед поведоха в 22-ата минута. Маркъс Рашфорд бе фаулиран в наказателното поле от Бернардо Силва и след помощта на ВАР, главният съдия посочи дузпата. Младата звезда на "червените дяволи" запази самоконтрол и елегантно матира Едерсон за 0:1.

Английският национал буквално беше под пара на "Етихад". След като дари своя тим с преднина, в рамките на следващите две атаки, той можеше отново да огорчи неориентираната отбрана на "небесносините". При първата обаче демонстрира неточност в своя мерник, докато при втората ситуация, техничното му насочване само намери сглобката на безпомощния вражески вратар.

Снимка 456433

Буквално в следващата атака, късметът вече не успя да покрие Сити и убийствените атаки на Юнайтед дадоха втори голям резултат. Дан Джеймс и Антони Марсиал разиграха бързо между четирима от защитаващите се футболисти на съперника. Френският нападател получи възможността да отправи техничен изстрел в близкия ъгъл на Едерсон, който се превърна в гол и дари с безмерна радост намиращия се на трибуните Сър Алекс Фъргюсън.

Снимка 456435

Домакините можеха да върнат едно попадение в 37-ата минута, когато Кевин Де Бройне за сефте тази вечер матира всички с перфектно свое подаване. То изведе на отлична позиция Габриел Жезус, но нападателя не намери с глава очертанията на "дяволската" врата.

Ливърпул с победа номер 15 във Висшата лига за сезона, мърсисайдска класика срещу Борнемут

Трима различни голмайстори за гостите

Секунди преди паузата, мениджърът на Сити - Пеп Гуардиола отново си имаше неволи със системата ВАР. Каталунският специалист реагира остро, след като топката намери ръката на Фред, но Антъни Тейлър прецени, че бразилецът не е вложил умисъл в своите действия и даде знак играта да продължи.

Снимка 456439

Манчестър Юнайтед оцеля като по чудо в 54-ата минута, когато много точна реакция на Виктор Линдельоф остави резултата непроменен. Шведът протегна крак в решителния миг, точно когато Кевин Де Бройне се канеше да нанесе голов изстрел.

"Червените дяволи" продължиха да дебнат своя опонент на контраатака. Бърза комбинация в 66-ата минута освободи отлично пространство за Джеси Лингард, който стреля от малък ъгъл, но Едерсон успя да боксира встрани.

Рахийм Стърлинг влезе в остър спор с главния съдия Тейлър, след като в 70-ата минута пожела дузпа за своя тим. Крилото навлезе в полето на гостите, но се забави прекалено много и топката му беше отнета, според съдията съвсем чисто.

Снимка 456430

Интригата в този двубой се завърна пет минути преди последния съдийски сигнал. Давид Де Хеа излезе неразчетено при центриране от корнер, което отвори коридор за навлизане от страна на решителния Отаменди. Аржентинецът пребори Хари Магуайър и с глава намали до 1:2.

Отбелязаното попадение буквално дари с криле шампионите, които още в следващата атака можеха да възстановят паритета. Резервата Рияд Марез обаче не успя да преодолее Давид Де Хеа.

Евертън нанесе пета загуба на Челси за сезона в Англия, треньорската промяна бе с незабавен ефект за "карамелите"

Калвърт-Люин с два гола за мърсисайдци

До края "гражданите" имаха на разположение един корнер, за да се доберат до ремито, но при образувалото се меле, нито един от изстрелите не можа да премине през купа от играчи в "червено".

Снимка 456441

В следващия кръг Манчестър Сити гостува на закъсалия Арсенал, докато Юнайтед приема на свой терен Евертън.