Отборът на Манчестър Юнайтед обърна Арсенал за 2:1 на "ОлдТрафорд" и се приближи до 17-ата титла в своята история. "Червените дяволи" и "артилеристите" изиграха изключително силен и напрегнат двубой, в който нервите на футболистите на Сър Алекс Фъргюсън се оказаха по-здрави. Арсенал пък за пореден път опропасти преднината си срещу тим от Големите 4 и напрактика се раздели с мечтите си за титлата.

След равностойно първо полувреме, в което на няколко двата тима имаха добри шанс да открият, резултатът остана 0:0. Адебайор пропиля два чудесни шанса останал сам срещу Ван дер Сар. Рууни подобно на съперника си остана веднъж сам срещу Леман, но немецът изби с крак в корнер.

Арсенал поведе в 49-ата минута с гол на Емануел Адебайор. Той вкара от около 2 метра след прецизно центриране на Робин ван Пърси като при попадението останаха съмнения, че тогоанецът е отбелязал с ръка.

Все пак скоро друга ръка, тази на Уилям Гала обърна нещата в полза на шампионите.

В 51-ата минута французинът нескопосано докосна топката в собственото си наказателно поле. Съдията Хауърд Уеб не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Кристиано Роналдо и португалецът за пореден път бе точен, въпреки реферът го накара да изпълни повторно наказателния удар.

След гола мачът продължи във вихрено темпо с атаки пред двете врати. В 69-ата минута се стигна до пряк свободен удар за домакините, тъй като пред наказателното поле повален бе Патрис Евра. Оуен Харгрийвс стреля директно и за Йенс Леман нямаше шанс - 2:1 за Юнайтед.

От тук до края последваха силни минути на Арсенал, но на вратата си "червените дяволи" имаха блестящ страж - Едвин ван дер Сар, който на 3 пъти спаси своите.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 2:1

0:1 - Адебайор (49)
1:1 - Роналдо (54-дузпа)
2:1 - Харгрийвс (71)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Браун, Пике, Фърдинанд, Евра, Парк (Тевес 55), Скоулс (Андерсон 55), Харгрийвс (Гигс 90), Карик, Роналдо, Рууни

Арсенал: Леман, Туре (Хойт 85), Галас, Сонг, Клиши, Ебуе (Уолкот 61), Хлеб, Жилберто, Фабрегас, Ван Перси (Бендтнер 71), Адебайор

ЖК: Браун, Карик (Ман Юнайтед); Ван Перси, Галас, Леман, Адебайор, Хойт (Арсенал)

Съдия: Хауърд Уеб