Манчестър Юнайтед е вторият финалист в тазгодишното издание на турнира за Купата на Лигата.

"Червените дяволи" бяха категорични и в реванша срещу Нотингам, като този път подчиниха Форест с 2:0. Така с общ резултат 5:0, Ерик Тен Хаг ще има възможност да спечели първи трофей за клуба, ако в сблъсъка за трофея бъде победен летящият високо през този сезон Нюкасъл.

Домакините решиха полуфинала-реванш в последния четвърт час. Резултатът беше открит от Антони Марсиал в 73-ата минута. По този начин французинът даде заявка за титулярното място на върха на атаката, което тази вечер отново бе капарирано за Ваут Вегхорст.

180 секунди по-късно Фред оформи крайното 2:0. Рашфорд отигра центриране на далечната греда, а върната топка съвсем спокойно беше вкарана от бразилския халф от няма и метър.

Нюкасъл се класира на финал за Купата на лигата и ще търси първи трофей от 68 години!