И двата отбора се отвориха повече в последните минути.

Снимка 408637

78′

Ориги заменя Салах.

75′

Матип си отбеляза автогол при опит да изчисти прострелно подаване на Смолинг, но попадението е отменено поради засада на защитника на Манчестър Юнайтед! Повторенията показаха, че отсъждането е правилно!

72′

Шакири е заменен от Хендерсън.

71′

Матип бе задържан при центриране от корнер от Скот Мактоминей, но главният съдия Майкъл Оливър реши, че положението не е за дузпа за Ливърпул!

65′

Вайналдум опита силен удар по диагонал извън наказателното поле, но топката мина високо над вратата.

60′

Юнайтед взе инициативата в последните минути, но за момента както те, така и защитата на Ливърпул не допуска опасни ситуации пред вратата си.

Снимка 408634

55′

Добро дълго подаване към Рашфорд в наказателното поле, но нападателят на Юнайтед не успя да овладее топката.

53′

Добра контраатака позволи на Хендерсън да навлезе опасно отдясно в наказателното поле, но успоредното подаване на капитана на Ливърпул, е пресечено навреме от Перейра.

48′

Натиск на гостите в началните минути на второто полувреме, но до момента защитата на "червените дяволи" показва стабилност.

45′

Начало на второто полувреме на стадион "Олд Трафорд"!

45+4′

Край на първото полувреме, което ще се запомни основно с многобройните контузии, единоборства и четирите смени още до почивката!

Снимка 408624

43′

Матип стреля с глава близо до точката на дузпата при центриране от корнер, но ударът на защитника на гостите мина над вратата.

42′

Юнайтед изразходи и третата си смяна - Лингард, който се появи в средата на полувремето, е заменен принудително от Алексис Санчес!

40′

Страхотна атака на домакините! Нападението премина по фланга, Рашфорд подаде към Лукаку, който с много майсторски пас зад защитата изведе Лингард, но Алисон показа висока класа и не допусна да бъде преодолян на метри от голлинията!

36′

Възможност за Юнайтед чрез Пол Погба, който стреля по диагонал от добра позиция, но Ван Дайк подложи главата си и изби в корнер.

33′

За момента не се получава очакваното зрелище. Дали заради контузиите, смените и накъсването на играта, но след повече от половин час игра положенията за гол липсват.

Снимка 408625

30′

Какво се случва на "Олд Трафорд"? И гостите се налага да направят принудителна смяна - Даниел Стъридж заменя контузения Роберто Фирмино.

25′

Втора принудителна смяна в състава на Манчестър Юнайтед! Възстановеният от травма Джеси Лингард заменя Хуан Мата!

22′

Жълт картон за Милнър.

19′

Принудителна смяна в състава на домакините - Перейра заменя контузения Ерера.

Снимка 408623

16′

Ливърпул имаше добра възможност от пряк свободен удар, но от дъгата пред наказателното поле Салах стреля над вратата.

11′

Действията се развиват предимно в центъра на терена, макар че гостите от Ливърпул опитват да установят натиск в последните 2-3 минути на мача.

Снимка 408622

6′

Рашфорд се озова на добра позиция близо до наказателното поле, но ударът му бе слаб и Алисон улови без проблеми.

2′

Първото положение в мача е пред вратата на Де Хеа! Вратарят на Юнайтед игра с ръка при върната топка, а съдията отсъди двоен удар в наказателното поле, от който обаче домакините излязоха сухи!

1′

20. Далот 66. Алекзандър-Арнолд

Грандовете Манчестър Юнайтед и Ливърпул се изправят един срещу друг емблематичен футболен сблъсък за Висшата лига. Макар и с различни цели в шампионата, победата е с изключително значение и за двете селекции.

Солскяер: Ливърпул? Това е поредното изпитание за нас

"Искам да изградим достоен за клубната ни история отбор"

"Червените дяволи" до последно ще се борят за своето постоянно място в Топ 4. Тимът от "Олд Трафорд" е прероден под ръководството на Оле Гунар Солскяер, като под негово ръководство манчестърци имат 11 победи, 1 равен и 1 загуба.

Лингард и Марсиал се завръщат за Манчестър Юнайтед срещу Ливърпул?

Очакваше се двамата да отсъстват от игра до края на месеца

Статистиката сочи, че Юнайтед е спечелил 7 от последните си 9 домакинства на мърсисайдци. Сега амбицията ще бъде още по-голяма, тъй като триумф над вечния враг, може да обърка сериозно плановете му за шампионската титла.

През седмицата хората на Юрген Клоп изиграха тежък двубой срещу Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига. Германският мениджър обаче увери, че селекцията му ще бъде в нужната кондиция за дербито. В лагера на "червените" пък имаха повече от оптимистични изказвания, като Мо Салах и Садио Мане са уверени в крайния успех днес.

Садио Мане: Мачът срещу Манчестър Юнайтед е много, много голям

"Те вече са различен отбор", заяви звездата на Ливърпул

И в двата тима има някои проблеми с контузени. В лазарета на домакините са трайно контузените Антонио Валенсия, Маркос Рохо и Матео Дармиан. Антони Марсиал и Джеси Лингард също са с травми, но и двамата има шанс да играят днес, като по-големи са тези на французина. Клоп пък продължава да не може да използва Деян Ловрен, Джо Гомес и Алекс Окслейд-Чембърлейн. Вирджил ван Дайк ще се завърне сред титулярите, след като не игра в мача с Байерн (Мюнхен).

Клоп: Трябва да внимаваме, Юнайтед може да ни удари по различни начини

"В момента имам повече въпроси, отколкото отговори"