Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 75533
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха наравно 1:1 във Висшата лига

Юнайтед спря победната серия на Ливърпул, равенство в голямото дерби на английския футбол

1:1 в интересния сблъсък на "Олд Трафорд"

90+3′

Дебют за младия Уилямс във Висшата лига. Той заменя Андреас Перейра.

90+1′

ОКСЛЕЙД-ЧЕМБЪРЛЕЙН! Възстановяването на паритета внесе живителни сили в редиците на мърсисайдци. Алекс Окслейд-Чембърлейн можеше да се превърне в герой за своите, но в 91-ата минута негов изстрел отново профуча опасно близо покрай Де Хеа.

84′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ!! 1:1!! АДАМ ЛАЛАНА! С течение на времето европейският клубен шампион се настани тотално в половината на Юнайтед. "Червените дяволи" явно не издържаха на прекалено голямото напрежение и изравняването беше факт в 84-ата минута. Робъртсън центрира от фланга, Маркос Рохо бе сгрешил при позиционирането си и позволи на непокрития Лалана да вкара в опразнения от Де Хеа ъгъл.

83′

Смяна в състава на домакините. Маркъс Рашфорд напуска игра за сметка на Антони Марсиал.

Снимка 448699

82′

Последна смяна за Юрген Клоп, който вкара в игра Наби Кейта.

76′

Ливърпул опита да изравни чрез статично положение. Роберто Фирмино насочи с глава след центриране от фаул, но изпълнението му не притежаваше нужната сила.

72′
Снимка 448692

70′

Промяна в състава на гостите. Джордан Хендерсън отстъпва мястото си на Адам Лалана.

69′

Първи жълт картон в мача. Получава го Фабиньо.

66′

РАШФОРД! Манчестър Юнайтед за пореден път демонстрира, че може да бъде убийствен на контраатака. Тогава Джеймс и Рашфорд набързо развинтиха отбраната на Ливърпул. Английският национал напредна с топка в крака и за негова жалост отправи неточен изстрел по посока мърсисайдската мрежа.

63′

Веднага след появата си в игра, Алекс Окслейд-Чембърлейн се опита да внесе разнообразие офанзивните действия на Ливърпул. В 63-ата минута негово нестандартно движение завърши с плътен шут, но заради среща с тялото на колегата му Мане, кълбото премина на безопасна дистанция от страничната греда на Де Хеа.

60′
Снимка 448698

58′

Юрген Клоп предприема първа смяна в мача. На терена се появява Алекс Окслейд-Чембърлейн, а към резервната скамейка се запътва Дивок Ориги.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 448683

43′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЛИВЪРПУЛ! Лидерът във Висшата лига бързо намери начин да се върне в дербито. Садио Мане успя да изравни, ала радостта му беше повече от кратка. След преглед на ситуацията с ВАР ясно се видя, че миг преди да отправи голов изстрел, африканецът си беше помогнал с ръка.

37′

ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!!! 1:0!! РАШФОРД!! Планът на Юнайтед проработи и в 37-ата минута домакините поведоха с 1:0! Дан Джеймс използва качествата си, за да се измъкне незабелязано зад гърба на Анди Робъртсън. Крилото набра скорост по фланга, след което центрира отлично за Рашфорд, който отблизо се справи със съпротивата на Алисон. Голът беше прегледан от ВАР, тъй като в началото на атаката, Виктор Линдельоф отне грубо коженото кълбо от краката на Ориги. Всички от Ливърпул поискаха нарушение, но в крайна сметка такова не бе отсъдено от рефера Аткинсън.

35′

ФИРМИНО! Край на тактическото надиграване на "Олд Трафорд" можеше да постави Роберто Фирмино в 35-ата минута. Бразилецът се пребори за добра стрелкова позиция, но перфектен Де Хеа спаси домакините с веща изява.

25′

Скот МакТоминей пробва да повтори изпълнението си от мача с Арсенал, когато наказа "топчиите" с попадение от над 20 метра. Днес, в 24-ата минута, шотландецът уверено напредна през центъра и насочи към вратата. Алисон обаче демонстрира, че се намира в отлична форма след контузията.

23′

Сериозно тактическо надиграване между двата тима, което води и до лимитирани атаки към вратите на Алисон и Де Хеа.

15′

Феновете на Ливърпул се подиграват на своя вечен опонент.

Снимка 448681

13′

Джини Вайналдум отправи първия точен изстрел в мача. Холандецът с лекота преодоля Фред и отправи изстрел по земя, който беше спасен с лекота от Де Хеа.

8′

Началните мигове на дербито определено бяха за Юнайтед. "Червените" създаваха нужното напрежение чрез Андреас Перейра, но отбраната срещу тях действаше достатъчно добре в сюблимните мигове.

2′

Домакините от Юнайтед имаха проблеми още преди първия съдийски сигнал на Мартин Аткинсън. На загрявката контузия получи Аксел Туанзабе и така принудително сред титулярите се наложи да попадне Маркос Рохо, а това сериозно промени игровия план на мениджъра Солскяер.

1′

15. Алекс Окслейд-Чембърлейн

Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул се изправят срещу друг в легендарното дерби на английската Висша лига. Макар и намиращи се на коренно противоположни позиции в шампионата, двата гранда жадуват за трите точки в тазвечерния сблъсък на "Олд Трафорд".

Клоп преди дербито с Юнайтед: Обичам тези мачове!

"Нямам представа какво е положението на Оле Гунар Солскяер"

Двубоят идва в изключително неприятен момент за домакините, които се намират в един от най-тежките си периоди за последните 25 години. Селекцията на Оле Гунар Солскяер е на само точка от зоната на изпадащите, като от осем двубоя досега има три равенства, три загуби и едва две победи. За последно "червените дяволи" триумфираха преди повече от месец, когато спечелиха у дома срещу Лестър.

Саудитският принц вдигна офертата за Юнайтед на 3 млрд. паунда

От семейство Глейзър все още не са обявили официално, че клубът се продава

Юнайтед трябва да се оправя и без куп контузени играчи. Сред тях личат имената на Давид Де Хеа, Люк Шоу, Аарън Уан-Бисака, Пол Погба, Антони Марсиал, Джеси Лингард, Фил Джоунс и Мейсън Грийнууд, като всеки един от тях до последно ще бъде под въпрос за епичното футболно съперничество.

Напрежението върху норвежкият мениджър на манчестърци също е огромно, а мнозина смятат, че той ще бъде уволнен при загуба.

Оле пожела футболисти на стойност около 300 млн. паунда

Солскяер има сериозни желания за зимни трансфери

Ливърпул пък е сочен за абсолютен фаворит. Тимът се намира в убийствена форма, като продължава да трупа мачове без поражение. "Червените" имат осем поредни победи като гост.

Един успех днес ще означава и изравнен рекорд по поредни успеха в Премиър лийг - 18. Той се държи в момента от действащия шампион Манчестър Сити, който среща трудности през този сезон, докато положението в Ливърпул изглежда повече от оптимистично. Притесненията на Юрген Клоп бяха свързани с травмите на Жоел Матип и Мохамед Салах, които обаче бяха по-скоро за заблуда на противника и днес започват сред стартовите 11. На вратата след дълго лечение на травма се завръща Алисо Бекер.

Арсен Венгер: Мане трябва да вземе Златната топка