Лидерът във Висшата лига Манчестър Юнайтед дръпна с девет точки на върха в класирането в Англия, след като спечели градското дерби срещу Сити с 3:1 в първа среща от 17-ия кръг на Премиършип. "Червените дяволи" поведоха още в петата минута на "Олд Трафорд" чрез Уейн Руни, който засече с левия крак центриране на Кристиано Роналдо отдясно.

В 45-ата минута Луис Саа удвои с "огледално" изпълнение - Габриел Хайнце центрира отляво, а французинът простреля вратаря на "гражданите" Ники Уийвър с десния крак.

Хатем Трабелси върна надеждите на Сити с гол в 72-ата минута, но шест минути преди края Кристиано Роналдо сложи точка на спора, оформяйки крайния резултат 3:1.

Символичните гости завършиха срещата с десет души, след като италианският нападател на тима Бернардо Коради получи втори жълт картон в последната минута на срещата.

Уелският национал Райън Гигс пък изигра своя мач номер 688 за Юнайтед, с което изравни постижението на защитника Бил Фоулкс. Първото място в своеобразната класация обаче се държи от легендарния Боби Чарлтън, който има цели 759 двубоя за клуба.