Манчестър Юнайтед продължава да разочарова феновете си. След отпадането от Уест Хем за Купата на лигата с 0:1 сега "червените дяволи" загубиха със същия резултат и от Астън Вила, при това отново като домакини, в шестия кръг на Висшата лига.

В събота бирмингамци триумфираха много драматично на "Олд Трафорд", след късен гол на Кортни Хаус 2 минути преди края на редовното време, а в последната Бруно Фернандеш пропусна дузпа за домакините, стреляйки високо над врата.

Челси - Манчестър Сити 0:1 в мач от Висшата лига

Шампионът на Англия остави Челси без аргументи насред "Стамфорд Бридж"

Единственото попадение беше дело на Габриел Жезус

Поражението бе първо за сезона в първенството за момчетата на Оле Гунар Солскяер, който трябваше да извърши и 2 принудителни смени, тъй като защитниците Люк Шоу и Хари Магуайър се контузиха в течение на срещата.

Снимка 547828

Източник: EPA/БГНЕС

Тя започна двуостро, а първата възможност бе за Астън Вила. Мати Кеш получи отлично извеждащо подаване на десния фланг, той влезе в наказателното поле и прати идеален успореден пас, но нахлуващия Мати Кеш изстреля топката над вратата от близко разстояние.

Играчите на Солскяер отговориха мигновено с отлична контраатака, но Мейсън Грийнууд предпочете да стреля вместо да подаде на Бруно Фернандеш, който бе в отлична позиция и вратаря Емилиано Мартинес улови.

Ман Юнайтед е приготвил 167 млн. паунда за Ерлинг Халанд и Деклан Райс

"Червените дяволи" готвят сериозни трансфери през лятото

В 22-ата минута Магуайър подаде неудобно към Давид Де Хеа, испанският страж не успя да изчисти, но опитът за удар на Оли Уоткинс не затрудни вратаря.

В 39-ата минута Езри Конса стреля опасно след изпълнение на корнер, но топката отново прелетя над вратата на домакините. В 44-ата минута Хари Магуайър пък отправи опасен удар с глава от другата страна, но отново топката бе спасена от вратаря на гостите.

Снимка 547827

В продължението на първото полувреме Погба отправи нов изстрел с глава, който премина на сантиметри от гредата на гостите.

Футболистите на Дийн Смит започнаха много по-активно и в първите минути на втората част поставиха под сериозен натиск бранителите на домакините.

В 64-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Езри Конса срещу Хари Магуайър в наказателното поле, но протестите им не бяха уважени. Пет минути по-късно феновете видяха добри положения пред двете врати само за минута - първо Оли Уоткинс стреля добре, но Де Хеа спаси, а в ответната атака Грийнууд се оказа на хубава позиция, но изстрелът му не застраши вратата на бирмингамци.

До колко години ще играе Роналдо и има ли намерение да стане треньор? Майката на португалеца с любопитни разкрития

Португалецът мисли да играе до 40 години

Футболистите на Астън Вила поведоха в 87-ата минута на мача след изпълнение на корнер, когато централният бранител Кортни Хаус изпревари Единсон Кавани и прати топката в мрежата зад Давид Де Хеа за 1:0. При попадението останаха съмнения, че играч на бирмингамци пречеше на испанския страж на домакините да се намеси правилно.

Снимка 547825

Две минути по-късно домакините получиха възможност да получат дузпа, тъй като след центриране на Бруно Фернандеш топката срещна ръката на голмайстора на гостите от няколко минути по-рано. Зад топката застана именно Фернандеш и прати топката над вратата.

Уест Хям победи Манчестър Юнайтед с 1:0 за Карабао Къп

"Чуковете" изхвърлиха Ман Юнайтед от Карабао Къп след сладък успех на "Олд Трафорд"

Единственият гол падна в 9-та минута

Така Манчестър Юнайтед остана с 13 точки, докато Астън Вила вече има 10 в своя актив и е на 6 от лидера Ливърпул, който обаче е с мач по-малко.