Всяка бляскава поредица има своя край. В това се убедиха и лидерите в английския шампионат от Манчестър Сити. Впечатляващата серия на "гражданите" приключи срещу възможно най-неподходящия съперник. В неделната вечер селекцията на Пеп Гуардиола загуби домакинството си на Манчестър Юнайтед с 0:2.

"Небесносините" бяха тези, които владееха контрола над топката, но "червените дяволи" умело ги попариха с безпогрешните си действия в защита и атака. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер нанесоха своите удари в началото на двете полувремена. Рано от дузпа се разписа Бруно Фернандеш, а след паузата в прегръдките на своите колеги попадна и Люк Шоу.

Лестър временно пред Юнайтед във Висшата лига, късен обрат за "лисиците" срещу Брайтън

Победа с 2:1 за Брендън Роджърс и компания

Отговорът на Сити беше събран в греда на Родри и неточности в решителни мигове от Марез, Стърлинг и Фодън.

Снимка 521866

Източник: EPA/БГНЕС

Загубата намали преднината на "гражданите" от градския им съперник до "само" 11 точки, 10 кръга преди края на сезона. Макар и да изглеждат илюзорни, шансовете за Юнайтед, а защо не и Лестър, все още остават живи.

Двубоят на "Етихад" започна с изненадващо попадение за гостите. Габриел Жезус сбърка в половината на своя тим, след което се втурна да помага в отбраната на Сити. Това, че присъствието му толкова назад е грешка се доказа и с неговото нарушение срещу Марсиал, което доведе до дузпа в полза на "червените дяволи".

Очаквано с отговорната задача се зае Фернандеш, който преодоля Едерсон въпреки, че бразилецът хвана ъгъла на неговото изпълнение. Но това не бе всичко. Още в следващата минута Юнайтед можеше и да удвои своята преднина, но този път вратарят на "небесносините" отрази много опасен изстрел на Люк Шоу.

Случилото се принуди Ман Сити да бъде още по-активен в атака, което създаде поредица от опасни мигове за Дийн Хендерсън.

Бърнли и Арсенал не се победиха, рефер отмени червен картон и дузпа

Букайо Сака стана най-младият играч на лондончани, достигнал 50 мача във Висшата лига

Английският национал доказа, че е добра алтернатива на Давид Де Хеа, след като се намеси отлично при добре насочен шут от движение на Олександър Зинченко.

Снимка 521867

Финалните акорди на първото полувреме определено бяха проблематичните за момчетата на Солскяер. В 43-ата минута Хендерсън извади отиващо под гредата изпълнение от фаул на Кевин Де Бройне. Секунди след това Марез се освободи от своя пазач, но сякаш направи по-трудното и шутира встрани от лявата греда.

Втората част стартира обещаващо за домакините. Габриел Жезус "заложи" топката за Родри, който обаче само намери сглобката на безпомощния в този миг вражески страж.

И точно, когато всички очакваха, че Сити скоро ще изравни, градският му съперник отново го попари. Хендерсън хвърли силно към Люк Шоу, който се понесе по фланга в 50-ата минута. Последва размяна на подавания с Маркъс Рашфорд, за да може крайният бранител да завърши изключително елегантно в далечния ъгъл на Едерсон.

Ливърпул - Фулъм 0:1

Кошмарът на Ливърпул продължава! Опашкарят Фулъм удари шампиона на "Анфийлд"

Нападателите на Юрген Клоп съвсем забравиха как се вкарва.

Акциите на лидера в Англия нямаха край, но чистите голови положения продължаваха да се трупат в актива на Юнайтед. В 69-ата минута Рубен Диаш фаулира малко пред наказателното поле Мактоминей. Реферът обаче даде знак за авантаж и Антони Марсиал остана сам срещу Едерсон. Французинът обаче демонстрира старата си слабост и отново не успя да отбележи.

Четвърт час преди края, резервата Фил Фодън се озова на чиста голова позиция. Кевин де Бройне подаде по конец за английския национал, но той прати кълбото встрани от лявата греда.

Снимка 521868

До края футболистите на Сити изгубиха вяра в осъществяването на обрат и така инкасираха третата си загуба от началото на кампанията.

В следващия кръг "гражданите" домакинстват на Саутхямптън. Юнайтед ще трябва да затвърди възхода си срещу Уест Хям.