Манчестър Сити си върна лидерското място във Висшата лига. "Гражданите" разгромиха с 5:0 УБА като гост.

По този начин тимът на Пеп Гуардиола е на 1-ата позиция с 41 точки. "Дроздовете" пък са в зоната на изпадащите, заемайки 19-ото място с 11 пункта.

В днешната среща, Сити бе пълен господар.

В 6-ата минута, Илкай Гюндоган овладя с чудесно първо докосване и от границата на пеналтерията завъртя топката в долния ляв ъгъл за 0:1. В 22-ата минута Кансело удвои, а след претенции за засада ВАР зачете попадението.

Серхио Агуеро остава в Манчестър Сити?

Агуеро остава в Сити?

"Той е един от най-добрите нападатели в историята не само на английския, но и на световния футбол"

Осем минути по-късно "гражданите" нанесоха нов удар. Илкай Гюндоган връхлетя върху отскочила топка в наказателното поле и преодоля вратаря , за да направи резулатата класически.

В добавеното време на първата част, Сити си подпечата напълно успеха. Рияд Марез беше изведен от Рахим Стърлинг и с премерен удар прониза горния ляв ъгъл за 0:4.

Ерик Гарсия може да напусне Манчестър Сити

Гарсия се отправя към изхода в Сити?

20-годишният бранител има само осем мача във всички турнири

През второто полувреме Сити намали оборотите. В 57-ата минута Рияд Марез заобиколи вратаря и изпрати пас към Рахим Стърлинг, който имаше лесната задача да прати топката в опразнената мрежа. За крайното 0:5.