Манчестър Сити върна лидерската си позиция във Висшата лига, след като надви с 1:0 Тотнъм. Така "гражданите" донякъде се реваншираха за отпадането в Шампионската лига от лондончани.

Единственият гол в мача падна още в 5-ата минута, когато се разписа Фил Фодън. С успеха "гражданите" събраха 86 точки и имат аванс от една пред втория Ливърпул. Тотнъм е трети с 67 пункта.

Двубоят започна с по-ниско темпо, но още в 5-ата минута "гражданите" поведоха в резултата. Топката стигна до Агуеро в наказателното поле, който с глава я прати към Фил Фодън. Англичанинът се намираше пред опразнената врата и бе точен за 1:0.

Снимка 419265

Малко преди това Едерсон спаси удар на излезлия сам срещу него Сон. В 14-ата минута бразилският вратар улови удар на Ериксен от близка дистанция.

В следващите минути инициативата бе за домакинуте, но опасности пред Газанига нямаше. В 38-ата минута Кевин де Бройне се контузи и бе заменен принудително.

В 49-ата минута Уокър напредна отдясно и намери Агуеро в наказателното поле. Ударът на аржентинеца бе блокиран от Алдервейрелд. Топката стигна до Фодън, но той стреля неточно.

Байерн (Мюнхен) се нареди на опашката за Кристиян Ериксен

"Баварците" ще имат сериозна конкуренция за звездата на Тотнъм

В 71-ата минута резервата Сане проби в наказателното поле и намери Стърлинг. Английският национал обаче пропусна да убие интригата в мача, след като ударът му бе отразен от Газанига.

До края на срещата "шпорите" опитаха да стигнат до изравнителен гол, но така и не съумяха да затруднят Едерсон.