Манчестър Сити победи с 4:1 при гостуването на Брайтън от 9-ия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" завършиха всичко само за 18 минути през първото полувреме, от 13-ата до 31-ата минута. Гюндоган откри резултата в 13-ата минута след асистенция на Бернардо Силва.

Грилиш записа асистенция, а Фодън се разписа в 28-ата минута.

Победителят беше определен в 31-ата минута, когато Фодън отново беше точен, този път след съдействието на Габриел Исус.

Уотфорд победи Евертън с 5:2 във Висшата лига

Уотфорд шокира Евертън, Нюкасъл още няма победа при новите собственици

Обзор на мачовете от кръга

Единственото, което успяха да направят домакините, беше почетен гол, от в 80-ата минута. Мак Алистър прониза точно Едерсън.

В 95-ата минута, когато всички очакваха последния съдийски сигнал, Рияд Марес отбеляза четири попадения в мрежата на домакините.

"Гражданите" отправиха двойно повече удари от съперника, а двамата вратари се откроиха с няколко отлични намеси.

След 9 кръга Сити е втори в таблицата с 20 гола, с 2 по-малко от лидера Челси.

Брайтън пък сложи край на страхотната серия от 4 победи, които завършиха с три поредни равенства тази вечер с второ поражение за сезона.