Манчестър Сити разби с 3:0 Арсенал във финала за Купата на Лигата на Англия. Точни за "гражданите" във финала на "Уембли" бяха Серхио Агуеро (18), Венсан Компани (58) и Давид Силва (65). Тимът на Пеп Гуардиола, за когото това бе първи трофей начело на отбора, имаше надмощие през целия мач и не остави съмнение в превъзходството си над лондончани.

Срещата започна с надмощие на "гражданите". В 8-ата минута обаче Арсенал бе близо до гол, но Обамеянг не успя да нанесе хубав завършващ удар след пас на Йозил. В ответната атака Силва изведе Агуеро на чудена позиция, но аржентинецът стреля встрани от вратата.

Снимка 342199

В 18-ата минута Сити поведе. Браво прати топката в половината на "топчиите", Мустафи позволи на кълбото да го прехвърли и да попадна в Агуеро. Нападателят с техничен удар прехвърли Оспина за 0:1.

Пет минути преди края на първата част Де Бройне не успя да прати топката във вратата от близка дистанция след добра акция на Агуеро.

Втората част започна с натиск на "гражданите". В 48-ата минута Компани стреля опасно от корнер, топката се отклони от Косчелни и излезе встрани.

Снимка 342196

В 54-ата минута Браво бе напът да сбърка фатално, след като излезе извън наказателното си поле, за да пресече едно дълго подаване към Обамеянг. Вратарят се размина с топката, но след това успя да застане между нея и нападателя, който го фаулира.

Четири минути по-късно "гражданите" вкараха втори гол. Де Бройне изпълни корнер по земя, пращайки топката около границата на наказателното поле. Гюндоган опита да стреля, но Компани подложи крак и промени траекторията на топката, пращайки я във вратата.

Хосеп Гуардиола сключва рекорден договор с Манчестър Сити

Рекорден договор за Пеп в Сити

19,5 милиона паунда на сезон за специалиста

В 65-ата минута Данило намери Давид Силва в наказателното поле. Испанецът се освободи елегантно от бранителите на Арсенал и с удар в далечния ъгъл вкара за 0:3.

До края на срещата Арсенал опита да стигне до почетен гол, но така и не съумя да го стори. Така Ман Сити спечели първият от трите трофея, за които продължава да се бори.