Голямото дерби на 16-ия кръг във Висшата лига има своя победител и той се казва Манчестър Сити. Тази вечер "гражданите" надвиха своя градски съперник Юнайтед с 2:1 и сложиха край на успешната серия на "червените дяволи" у дома. Тимът на Пеп Гуардиола пък увеличи своята на 14 поредни мача без допусната загуба.

Снимка 328275

Точни за гостите бяха Давид Силва и Николас Отаменди. За домакините пък се разписа Маркъс Рашфорд

Интересното в този двубой бе, че Юнайтед допусна последната си загуба на "Театъра на мечтите" преди малко повече от година и от отново от същия съперник. Жозе Моуриньо пък никога не бе губил среща, играна у дома в неделя, до този момент.

Време е за голямото дерби на Англия: Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити (Развой на срещата по минути)

Двубоят е от 18:30 часа

Чудесни първи 45 минути "изнесоха" двата манчестърски гранда пред погледите на пълните трибуни на "Олд Трафорд". Въпреки че стартираха пестеливо срещата, станахме свидетели на две попадения още през първата част.

Рахим Стърлинг бе първият играч в двубоя, получил шанс да открие резултата още в 15-ата минута, но той изстреля топката право в ръцете на Де Хеа и по никакъв начин не успя да изненада стража на "червените дяволи".

Снимка 328276

Малко след това, Джеси Лингард успя да достигне до най-доброто голово положение за пъроначалните минути на "Театъра на мечтите", но още преди да успее да отправи удар към вратата на Сити, бе извършил нарушение срещу Отаменди и атаката на Юнайтед бе спряна.

Давид де Хеа отново демонстрира класата си и в това дерби, след като миналата седмица направи цели 14 невероятни спасявания при победата с 4:1 над Арсенал. Днес стражът на домакините за пореден път привлече вниманието към себе си, след като Лерой Сане бе изпуснат от Ашли Йънг и веднага опита да покоси вратата на Юнайтед с удар от много близка дистанция, но испанецът се хвърли и спаси.

Снимка 328277

Малко преди края на първата част, Давид Силва успя да изведе "гражданите" напред в резултата, след като преодоля Де Хеа с акробатичен удар отблизо.

В добавеното време, "Златното момче" на "червените дяволи" изравни резултата, след като дебнеше за грешка в защитата на Сити и когато такава стана факт, той веднага се възползва, преодолявайки Едерсон с удар отблизо.

Малко преди да изтече редовното време, Юнайтед получи най-добрата възможност отново да изравни резултата, но последователните опасни удари на Ромелу Лукаку и Хуан Мата бяха перфектно отразени от Едерсон. И двамата играчи на домакините бяха чудесно позиционирани пред вратата на стража, но той блесна с невероятни спасявания и не допусна топката да влети в мрежата му за втори път.

Не бяха изминали и 10 минути след подновяването на играта, а Манчестър Сити отново поведе в резултата. В герой за "гражданите" се превърна Николас Отаменди, който се възползва от груба грешка на Ромелу Лукаку. Нападателят на "червените дяволи" не успя да изчисти по най-добрия начин връхлитащата към наказателно поле топка след изпълнението на свободния удар и тя рикошира в гърба на негов съотборник, попадайки право на крака на Отаменди, който се разписа със страничен удар.

След този успех, Манчестър Сити дръпна с 11 точки пред втория Юнайтед и интригата за титлата, поне преди Нова година, не е особено голяма. "Червените дяволи" имат в актива си 35 пункта, докато "гражданите" са с 46. На третата позиция е Челси с 32, следван от Ливърпул с 30.