Манчестър Сити временно си върна лидерското място в Премиър лийг. "Гражданите" имаха непредвидим съперник в лицето на Евертън, но го победиха с 3:1 и дръпнаха с две точки пред големия конкурент за титлата Ливърпъл. Утре на "червените" пък им предстои емблематично дерби с Манчестър Юнайтед.

Много силен двубой за селекцията на Пеп Гуардиола изигра бразилският нападател Габриел Жезус, който се отчете с две попадения и една асистенция. Два голови паса пък даде Лирой Сане.

Снимка 395546

Източник: EPA/БГНЕС

Малко изненадващо, но първото голово положение в този мач бе в полза на гостите. Ричарлисон имаше отличната възможност да шутира от близка дистанция, но за радост на домакините топката мина над горната греда.

С неточен изстрел отговориха и футболистите на Сити, като мерникът на Фабиан Делф също изневери.

Роби Фаулър каза на кой отбор трябва да е мениджър

"Определено мога да кажа, че е страхотно да си мениджър"

Така се стигна до 22-ата минута, в която Габриел Жезус даде аванс на гражданите. Бразилският национал получи пас зад отбраната от Сане и под плонжа на Пикфорд реализира за 1:0.

До почивката латиноамериканският стрелец стигна и до ново попадение, но то беше отменено поради засада. Неуспешен опит да удвои "небесносинята" преднина пък имаше и Рияд Марез.

Радост на "Етихад" все пак имаше в 50-ата, когато Габи Жезус все пак направи 2:0. В ролята на асистент отново влезе Сане, който този път му подсигури перфектно центриране, за да може той да отиграе майсторски с глава.

И малко, след като Гюндоган пропусна да покачи до класиката, Евертън се върна в мача чрез Доминик Калвърт-Люин. Юношата на "карамелите" се извиси най-високо при висока топка от Дин и с глава я насочи към мрежата на Едерсон.

Радостта на мърсисайдци обаче бе доста кратка, по-точно казано 4 минути. Тогава интригата беше понижена драстично, след като с гол за Манчестър Сити блесна и Рахийм Стърлинг. Жезус центрира почти от аутлинията, а защитата на Евертън забрави за непокрития играчи на домакините, който оформи и крайното 3:1.

Снимка 395547

В следващия кръг Сити приема у дома Кристъл Палас. Евертън пък домакинства на Тотнъм.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЕВЕРТЪН 3:1

1:0 Жезус (22"), 2:0 Жезус (50"), 2:1 Калвърт-Люин (65"), 3:1 Стърлинг (69")

СТАДИОН: "Етихад"

СЪДИЯ: Крейг Поусън

СИТИ: Едерсон, Делф, Лапорт, Отаменди, Уокър, Гюндоган, Фернандиньо, Силва, Сане, Жезус, Марес (резереви: Мурич, Агуеро, Де Бройне, Фодън, Стърлинг, Стоунс, Зинченко)

ЕВЕРТЪН: Пикфорд, Колмън, Мина, Кийн, Зума, Дин, Бернар, Гомеш, Сигурдсон, Ричарлисон, Калвърт-Люин (резерви: Стекеленбург, Бейнс, Дейвис, Лукман, Шнайдерлин, Тосун, Уолкът)