Манчестър Сити записа много важна победа, с която оглавиха класирането. "Гражданите" победиха у дома с 2:0 Астън Вила. Така тимът на Хосеп Гуардиола стана първи с 38 точки, колкото има и Лестър.

Сити се възползва идеално от равенството 0:0 между другите претенденти за титлата Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Победата на "гражданите" обаче не дойде много лесно.Домакините направиха много пропуски, но все пак стигнаха до успеха с късни попадения, като при първото гостите имаха сериозни претенции за засада.

Деян Ловрен: Клоп ми писа, че му липсвам

"С него продължаваме да общуваме"

В 54-ата минута, Жоао Кансело достигна до точно подаване в наказателното поле и стреля, но право в напрежната греда.

Сократис Папастатопулос няма да продължи кариерата си в Арсенал

Сократис няма да продължи кариерата си в Арсенал

Той бе сред футболистите, от които Микел Артета сподели, че няма нужда

В 79-ата минута, Сити все пак поведе. Бернардо Силва беше изведен на границата на наказателното поле от Родри и неговият удар в левия ъгъл не даде шанс на вратаря за 1:0.

В добавеното време, Илкай Гюндоган удвои резултата след изпълнение на дузпа.