Манчестър Сити бързо се съвзе след загубата в градското съперничество с Юнайтед, триумфирайки срещу Арсенал в дербито на 17-ия кръг от Висша лига (3:0). Като цяло определението "дерби" не подхождаше много на този мач, тъй като "гражданите" бяха тотален господар в Лондон и взеха прекалено лесни три точки от своя раздиран от проблеми опонент. Много силен двубой с екипа на Сити изнесе Кевин Де Бройне, който вкара два гола и асистира за този на Стърлинг.

Тотнъм победи Уулвърхямптън с 2:1 във Висшата лига

Нов драматичен успех за Тотнъм на Жозе Моуриньо

"Шпорите" се добраха до успеха в 91-ата минута

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха след само 120 секунди. Габриел Жезус демонстрира непримиримост и догони една излизаща в аут топка. Острото му успоредно подаване бе засечено от Де Бройне, който без подготовка я прати под горната греда на "топчиите".

Снимка 457677

Източник: EPA/БГНЕС

Ужасът за Арсенал продължи и след точно четвърт час футбол, те вече изоставаха с 0:2. Намиращият се под пара Де Бройне увлече със себе си трима от играчите на Арсенал, позволявайки на Рахийм Стърлинг да се открие на чиста позиция. След това последва пас към английския национал, отбелязал миг по-късно с лекота.

Де Бройне продължи да си прави каквото поиска с Арсенал и в 40-ата минута отбеляза своя втори гол в мача. Атакуващият халф проби през центъра, след което завърши с премерен до милиметър изстрел от дъгата, който матира за пореден път Лено.

Снимка 457676

Нещо повече, до почивката Кевин можеше да оформи и своя хеттрик, но този път устремът му беше спрян от страничната греда.

През втората част темпото на игра видимо спадна. Домакините бяха изгубили каквото и да е надежда за обрат, докато "гражданите" намалиха темпото, с оглед да съхранят силите си за предстоящите тежки мачове от шампионата.

Въпреки това, кошмарна грешка на Чембърс можеше да доведе и до четвърто попадение в мрежата на Арсенал, но този път Лено беше на мястото си.

В последните мигове далеч по-интересно беше на трибуните, където бесни привърженици на домакините напускаха своя любим "Емиратс".

Снимка 457679

В следващия кръг Манчестър Сити ще има здрав сблъсък с втория Лестър. Арсенал пък ще опита да промени съдбата си с гостуването на Евертън.

Манчестър Юнайтед и Евертън завършиха наравно 1:1

Евертън си тръгна с точка от "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед завърши 1:1 срещу "карамелите"

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3

0:1 Де Бройне (2"), 0:2 Стърлинг (15"), 0:3 Де Бройне (40")