Турнир: Англия Купа на Лигата Стадион: Зрители:
90+5′

Последен съдийски сигнал.

Сити е на финал.

Манчестър Юнайтед пречупи Сити като гост, Матич извървя целия път от неочакван герой до истински дявол

Минимален успех за гостите, но "гражданите" са на финал

90+2′

Жезус сменя Агуеро.

90′

Стоунс заменя Де Бройне.

87′

Жълт картон за Отаменди.

84′

И гол на Агуеро е отменен.

Отново - засада има.

78′

Мата влиза на терена на мястото на Шоу.

76′

Втори жълт, респективно червен картон за Неманя Матич...

Лоша новина за Солскяер.

72′

Кайл Уокър стреля от много далеч!

Де Хеа спасява!

Боксира топката напред.

67′

Силва сменя Марез.

65′

Перейра сменя Лингард.

58′

Невероятен пропуск на Стърлинг!

Перфектен пас на Де Бройне, английският национал получи, премина покрай трима бранители и вместо да подава към Агуеро, избра да шутира.

Много неточно изпълнение.

Разочароващ удар на Стърлинг.

57′

Жълт картон за Родриго.

52′

Жълт картон за Матич.

49′

Фред центрира!

Магуайър скача над всички и засича топката с глава!

Остава на сантиметри от истината.

46′

Джеймс сменя Грийнууд.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира ужасяващо за гостуващия състав. "Червените дяволи" бяха натикани в собствената си половина, като акциите за съперника се редуваха една след друга.

Агуеро пропусна да се разпише, малко след това и Стърлинг можеше да го направи, но топката така и не влизаше в мрежата.

Основен "виновник" за това бе Давид де Хеа. Той бе последното препятствие пред голлинията, като вадеше наглед невъзможни за спасяване положения.

Далечен изстрел на Марез и такъв на Гюндоган също не попаднаха в мрежата, а дори и акробатични изпълнения на Кун, включително и много технично изпълнение на плонж от движение на висока скорост, не успяха да пречупят стража на опонента.

Атаките на Сити намаляха, а на свой ред Юнайтед започна да поглежда все по-често към съперниковата половина.

След няколко контри, с участието на Фред и Уан-Бисака, се стигна до статично положение за гостите. Лек рикошет поднесе топката на тепсия пред Матич, който с мощен удар от движение разстреля стража на Сити за 0:1.

Бърза акция за "гражданите" доведе до извеждащ пас към Стърлинг, който вкара за 1:1. Реферът обаче сигнализира за засада, като флагът на страничния съдия бе високо вдигнат във въздуха.

Финалният щурм на домакините не допринесе за изравняването на резултата и по този начин предимството на "червените дяволи" се запази до почивката.

45′

Почивка.

42′

Отменен гол на Стърлинг.

Причината - той е бил в положение на засада.

Повторенията са категорични.

35′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Матич изненада бранителите на съперника!

След изпълнение на свободен удар и избита топка, Матич се оказа на пътя на кълбото и с бомбен шут го праща в мрежата!

Ситуацията се променя.

Още един гол за Юнайтед ще натежи неимоверно!

30′

Лошо падане за Де Хеа.

Спечели борба за висока топка с Отаменди, но падна върху краката му.

Изглежда е наранил гърба си.

25′

5:0, при ъгловите удари в мача.

Сити продължава да владее топката повече от опонентите си.

24′

Четирима в атака за Сити.

Де Бройне обаче избира може би най-неподходящата опция, в конкретния случай.

Шутира директно.

Топката минава над вратата.

22′

Все по-често футболистите на Юнайтед играят с топката.

Първоначалният натиск на Сити започна да намалява.

17′

Двойно подаване между Агуеро и Стърлинг.

Аржентинският ас се оказва на върха в атаката за тима.

Стреля силно.

Де Хеа спасява. За пореден път в мача, а още не е изминала дори 17-ата минута от мача.

14′

Фред организира добра контраатака за Юнайтед.

Уан-Бисака се оказва в ролята на последния подаващ.

Пасът му не е точен.

10′

Стърлинг пада в наказателното поле.

Иска дузпа.

Реферът не е съгласен.

Според него няма нарушение на правилата.

8′

Далечен изстрел и на Марез!

Нова солидна намеса на Де Хеа.

Нищо интересно след изпълнението на корнера.

7′

Центриране от над 30 метра разстояние!

Агуеро засича кълбото с плонж!

Спасяване на Де Хеа!

4′

Масиран териториален натиск на домакините.

Не дават и сантиметър от терена на съперниците си.

1′

Гарсия Далот

Манчестър Сити приема Манчестър Юнайтед в мач-реванш от полуфиналите на Купата на Лигата в Англия. Битката на стадион "Етихад" започва в 21:45 часа.

Бернардо Силва, Рияд Марез и автогол на Андреас Перейра наклониха сериозни везните за трети пореден финал на "гражданите" в първия сблъсък, завършил при резултат 3:1.

Манчестър Сити надигра тотално Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд"

"Гражданите" изнесоха футболна лекция на големия си съперник през първото полувреме

Под въпрос за мача е защитникът на домакините Аймерик Лапорт. Той игра 75 минути срещу Шефилд Юнайтед миналата седмица, след като се възстановяваше близо пет месеца от контузия в коляното. В неделя обаче не игра срещу Фулъм.

Големият проблем за Оле Гунар Солскяер са контузиите на Маркъс Рашфорд, Пол Погба и Скот Мактоминей. Маркос Рохо, Аксел Туанзебе и Тимъти Фосу-Менса пък все още не са напълно възстановени.

Солскяер: Когато и да се върне на терена, Погба ще се наслаждава на играта

"Пол винаги е бил голям професионалист"

Манчестър Сити спечели само един от последните си 5 домакински мача срещу Манчестър Юнайтед (1 победа, 1 равен, 3 загуби), всичките във Висшата лига в периода 2016-2019 г.

Манчестър Юнайтед ще се опита да запише втора поредна победа като гост над Сити за първи път след ноември 1993 г. и ноември 2000. И двете предишни серии са във Висшата лига.