Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: 54093
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Юнайтед постигна знаменит обрат от 0:2 до 3:2 срещу Манчестър Сити

Празненствата се отлагат! Несломим Юнайтед заби звучен шамар в лицето на кандидат-шампионите

"Червените дяволи" постигнаха обрат от 0:2 до 3:2 срещу Манчестър Сити

90+3′

Смяна за губене на време. Андер Ерера напуска, а в игра се появява Виктор Линдельоф.

90+2′

Пореден картон - този път за Габриел Жезус, който грубо фаулира Андер Ерера.

90+1′

Жълт картон за Венсан Компани, който изпусна нервите си.

89′

Официално предупреждение за Данило.

88′

ДЕ ХЕА!! Две минути преди последния съдийски сигнал, Давид Де Хеа се прояви в своята най-добра светлина, след като на два пъти отрази наглед невъзможни изстрели. Първо, испанският национал спаси с една ръка удар с глава на Агуеро, а малко по-късно, не и без помощта на гредата, парира шут отблизо на Стърлинг.

85′

Дефанзивна смяна на Жозе Моуриньо - Скот Мактоминей влиза на мястото на Джеси Лингард.

80′

Първа рокада в лагера и на Юнайтед. Алексис Санчес отстъпва мястото си на Маркъс Рашфорд.

79′

Картон има и за невъздържания в действята си Пол Погба.

78′

Жълт картон за Агуеро заради претенции към съдията.

78′

Предупреждение за Фернандиньо, който репликира главния арбитър.

77′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА!! В 77-ата минута реферът Аткинсън вбеси домакините, след като според тях не отсъди чиста дузпа за съприкосновение между Кун Агуеро и Ашли Йънг в наказателното поле на Юнайтед. Всичко това доведе и до сериозно меле между двата отбора.

75′

В игра за "гражданите" се появява и Кун Агуеро, заменящ Илкай Гюндоган.

73′

Другата рокада е свързана с изваждането на Бернардо Силва и появата на терена на Габриел Жезус.

72′

Случващото се на терена принуди Пеп Гуардиола да предприема две светкавични смени. В игра се появи Кевин Де Бройне, който замени Давид Силва.

68′

ГООООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! 2:3!!! СМОЛИНГ!! Невероятното шоу в този двубой продължи с нов гол в 68-ата минута. И за ужас на кандидат-шампионите, той отново бе в тяхната врата! Гостуващата агитка на Юнайтед изпадна в дива радост, след като видя как любимците им стигат до 3:2. Алексис Санчес центрира много акуратно от пряк свободен удар. Крис Смолинг се измъкна от Венсан Компани и напълно необезпокояван разстреля от близо вражеския вратар.

63′

Официално предупреждение за Рахийм Стърлинг.

55′

ГОООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!!! 2:2!! ПОГБА!!  И за да бъде шокът за кандидат-шампионите пълен, още в следващата си атака, Манчестър Юнайтед достгина до частичния обрат. Отново в епицентъра на събитията бе Пол Погба, който получи фамозно центриране по въздух от Алексис. Френският национал се пребори с Николас Отаменди и с глава прониза мрежата на градския съперник за втори път.

52′

ГООЛ ЗА ЮНАЙТЕД!! 1:2!! ПОГБА! Второто полувреме донякъде започна изненадващо с гол за Юнайтед. Гостите върнаха едно попадение след перфектна тяхна атака. Андер Ерера свали с гърди за Пол Погба, който отблизо реализира хладнокръвно в мрежата на Едерсон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Жълт картон и за Ромелу Лукаку.

40′

Сити създаде още едно голово положение в 40-ата минута. Стърлинг този път уцели вратата, но ударът му беше слаб и Де Хеа се намеси без особени проблеми.

38′

Първи жълт картон в мача. Получава го Андер Ерера.

32′

СТЪРЛИНГ!! "Гражданите" нямаха намерение да спират и в 32-ата минута, класиката беше на няколко сантиметра от това да се превърне във факт. Рахийм Стърлинг беше изведен сам срещу вратаря, но ударът му изненадващо как не намери очертанията на вратата.

30′

ГООООЛ ЗА СИТИ!!! 2:0!! ГЮНДОГАН! Бедите за селекцията на Жозе Моуриньо продължиха и малко по-късно изоставането им вече бе две попадения. Всичко започна от грешка при изнасянето на топката от Де Хеа. Гюндоган даде тон за бърза атака, а след това сякаш изненада и себе си, след като с магическо докосване елиминира съпротивата на двама бранители и с безпощаден шут направи 2:0.

24′

ГОООЛ ЗА МАНЧЕСТЪР СИТИ!! 1:0!! КОМПАНИ!! Публиката на "Етихад" полудя в 24-ата минута, когато логичното се случи и Сити поведе в резултата. Капитанът на домакините Венсан Компания избяга от персоналния си пазач при центриране от корнер и с глава разстреля отблизо безпомощния Де Хеа.

20′

СИЛВА!! Голяма беля можеше да сполети защитния Юнайтед в 20-ата минута, когато хитра комбинация между Стърлинг и Силва, завърши с удар на последния. Стражът на гостите обаче бе затворил ъгъла на португалеца и блесна с решително спасяване.

11′

Манчестър Сити установи контрол над владението на топката, но опасните мигове пред Де Хеа все още липсват.

6′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! Първият интересен миг в дербито донесе много работа за главния съдия Мартин Аткинсън. Играчите на Сити поискаха дузпа, след като падащия Ашли Йънг освен с глава, отклони подаването на Бернардо Силва и с ръка. Всичко това попречи на дебнещия Стърлинг да отправи може би голов изстрел. Въпреки броженията на домакините, ситуацията беше подмината с мълчание от опитния рефер.

1′

НАЧАЛО НА ДЕРБИТО!

1′

Сити няма загуба в последните си 27 домакински срещи (22 победи, 5 равенства), като спечелиха последните 14 поред. Само два пъти отбор е имал по-дълга серия от поредни победи пред собствена публика във Висшата лига - Манчестър Сити (20) между март 2011 и март 2012 година и Манчестър Юнайтед (19) между октомври 2010-а и октомври 2011.

1′

За общо 21-и пъти Хосеп Гуардиола и Жозе Моуриньо излизат един срещу друг в треньорските си кариери. И за двамата не съществува друг опонент, срещу когото да са се изправяли по-често. Гуардиола записа 9 победи в досегашните 20 срещи.