Манчестър Сити и Евертън не се победиха в мач от втория кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Етихад" завърши наравно - при резултат 1:1. Точен за гостуващия тим бе Уейн Рууни, докато за домакините се разписа Рахийм Стърлинг.

Рекордната покупка на Евертън Гилфи Сигурдсон дебютира точно навреме за новия си тим - в гостуването на един от фаворитите за титлата. Босът на "карамелите" Роналд Куман призна ощ преди началото на срещата, че исландският национал е готов само за 45 минути игра.

Роналд Куман: Най-после имаме футболист, който ще ни направи по-силни

Куман: Най-после разполагаме с футболист, който ще ни направи по-силни

"Да, говоря за Сигурдсон"

Сити бе без новото попълнение Бенжамен Менди и Илкай Гюндоган, който продължава възстановяването си. Аут бе и Фабиан Делф, който се контузи по време на тренировка.

За Евертън не играха Рос Баркли, който е с разтежение и Джеймс Маккарти. Сандро Рамирес се завърна, след като пропусна победата над Хайдук (Сплит) в четвъртък заради проблем в петата.

Резултатът беше открит от гостите. Точен за ливърпулци в 35-ата минута беше ветеранът Уейн Рууни.

Снимка 308803

В самия край на първата част пък, след натрупване на два жълти картона в рамките на едва янколко игрови минути, от терена бе изгонен Кайл Уокър. Една от рекордните покупки на "гражданите" през лятото остави състава си с човек по-малко на терена на сравнително ранен етап от сблъсъка.