Манчестър Юнайтед победи Мидълзбо с 3:1 в мач от 3-ия кръг на турнира „Карлинг Къп”. Българският национал Димитър Бербатов не влезе в групата за мача на Алекс Фъргюсън.

Кристиано Роналдо откри резултата на „Олд Трафорд” след удар с глава в 25-ата минута. В 56-ата Адам Джонсън изравни с изстрел извън наказателното поле и рикошет в краката на Неманя Видич. Десет минути по-късно австриецът Емануел Погатец бе изгонен с червен картон заради изключително грубо нарушение срещу Родриго Посебон.

В 79-ата минута Райън Гигс се възползва от грешка на Крис Ригът в защита и прехвърли Брадли Джоунс за 2:1. Португалецът Нани оформи крайния резултат в 90-ата, този път след грешка на Дейвид Уитър.

Ливърпул се класира за 4-ия кръг след победа на "Анфийлд" с 2:1 над Крю Алекзандра. Датският защитник Даниел Агер откри резултата в 15-ата минута. Гостите изравниха 10 минути след това чрез попадение на О’Конър.

През второто полувреме бразилецът Лукас Лейва вкара втори гол за домакините в 58-ата след подаване на Джърмейн Пенант. В състава на Ливърпул започнаха играчи като Еген, Инсуа, Плеси, Ел Жар и Н’Гог, а след почивката се появиха Джейми Карагър, Роби Кийн и Фернандо Торес.

Лийдс се класира за следващия кръг на „Карлинг Къп”, след като победи у дома тима на Хартлипул. Гостите поведоха в резултата още във 2-ата минута с гол на Монкхаус. В 14-ата Снодграс изравни, но с гол на Портър в 33-ата минута Хартлипул отново излезе напред в резултата.

През втората част Лийдс постигна пълен обрат, след като първо Шолумни възобнови равенството в 58-ата минута, а след това Робинсън донесе победата на своя тим с гол секунди преди края на двубоя.

Съндърланд - Нортхемптън 2:2 (4:3 след дузпи)
Суонзи - Кардиф 1:0
Манчестър Юнайтед - Мидълзбро 3:1
Родъръм - Саутхемптън 3:1
Уотфорд - Уест Хям 1:0
Бърнли - Фулъм 1:0
Стоук Сити - Рединг 2:2 (4:3 след дузпи)
Лийдс - Хартлипул 3:2