Ливърпул победи Челси с 2:0 като гост в голямото дерби на 2-ия кръг на Висшата лига. И двете попадения за "червените" вкара Садио Мане (50,54). В края на първата част Андерс Кристенсен бе изгонен. В 73-ата минута Жоржиньо пропусна дузпа.

Ливърпул започна по-добре мача и бе близо до гол в 14-ата минута. Тогава Кристенсен блокира удар на Фирмино, след което топката излезе в корнер.

В 32-ата минута Вернер преодоля Фабиньо и нанесе силен удар, който мина покрай гредата. Шест минути след това Хаверц получи подаване зад отбраната на Ливърпул. Последва подаване към Вернер, който не успя да намери очертанията на вратата.

Снимка 497013

В самия край на първото полувреме Хендерсън изведе с дълго подаване Мане, който се откъсваше сам срещу Кепа. Кристенсен обаче задържа сенегалеца, който загуби равновесие и падна. След като изгледа повторение на монитора, Пол Тиърни, който първо показа жълт картон на бранителя, правилно промени решението си и изгони датчанина.

Ливърпул натисна от първите секунди на второто полувреме. В 50-ата Фирмино и Салах направиха страхотно двойно, след което бразилецът центрира, а Мане засече чудесно с глава за 0:1.

Нуно Ешпирито Санто потвърди трансфера на Диого Жота в Ливърпул

"Тази сделка е добра за всички"

Само четири минути след това сенегалецът отбеляза и втори гол, след като пресече топката след много неудачно подаване на Кепа с крак.

В 73-ата минута Тиаго задържа нахлуващия в наказателното поле Вернер. Главният рефер посочи бялата точка. Алисон обаче спаси удара на Жоржиньо.