Ливърпул постигна втори пореден успех във Висшата лига. Селекцията на Юрген Клоп спечели визитата си на Кристъл Палас с 0:2. Мърсисайдци трябваше да се постараят доста за своя триумф, който бе превърнат в реалност след точно изпълнена дузпа от Джеймс Милнър в края на първата част и късно попадение на Садио Мане.

Брайтън победи Манчестър Юнайтед с 3:2

Специален шок за Юнайтед в Южна Англия, Брайтън нокаутира "червените дяволи" за едно полувреме!

Слаб мач за "червените дяволи"

Палас доигра срещата с човек по-малко, след като в 75-ата минута изгонен с директен червен картон беше Уан Бисака.

Така Ливърпул продължава с непобеден в английския шампионат и единствен е без допуснат гол в мрежата си.

Ливърпул стартира по-активно, като имаше желанието да пресече устрема на своя съперник с ранен гол. В 21-ата минута топката се озова в мрежата зад Уейн Хенеси, но попадението бе отменено заради нарушение в атака на Садио Мане срещу вратаря на домакините.

Снимка 374205

В 23-ата минута пред Мохамед Салах се откри чудесен шанс за гол, но до такъв не се стигна. Египетският нападател овладя блестящо топката след прекрасен извеждащ пас на Наби Кейта. Салах пробва да прехвърли стража Уейн Хенеси, но ударът му бе неточен и топката мина над вратата.

Две минути по-късно късметът бе на страната на Ливърпул. Андрос Таунзенд уцели напречната греда със страхотен фалцов изстрел.

В последната минута на първата част футболистите на Юрген Клоп излязоха напред в резултата. Точен бе Джеймс Милнър от бялата точка. Опитният халф за пореден път демонстрира умението си да реализира дузпи, като в случая наказателният удар бе отсъден за нарушение на бившият бранител на Ливърпул Мамаду Сако срещу Салах.

Снимка 374203

Четири минути след почивката ливърпулци бяха близо до гол във вратата на лондончани, а в 54-ата минута и бразилският вратар на мърсисайдци Алисон трябваше да прави спасяване. Лука Миливоевич стреля опасно от фаул, но Алисон реагира отлично. Секунди след това Алисон отново бе тестван и показа чудесен рефлекс, въпреки че в тази ситуация бе отсъдена и засада.

В 75-ата минута домакините останаха с 10 души на терена, тъй като директен червен картон получи Аарън Уан Бисака. Той спря непозволено точно пред наказателното поле набралия скорост и излизащ очи в очи с Хенеси Мохамед Салах и реферът Майкъл Оливер бе категоричен в решението си да извади картона с червения цвят. Салах изпълни прекия свободен удар, но топката се отклони от стената.

Снимка 374202

До края Кристъл Палас опита всичко, за да стигне до точката, но лондончани паднаха лесно в капана на мърсисайдци. Садио Мане завърши скоростна акция на своя тим и след като преодоля Уейн Хенеси, вкара с лекота в опразнената врата. В следващия кръг "червените" домакинстват на Брайтън, докато Палас имат градско дерби с Уотфорд.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - ЛИВЪРПУЛ 0:2

0:1 Милнър-дузпа (45"), 0:2 Мане (90+3")

СТАДИОН: "Селхърст Парк"

СЪДИЯ: Майкъл Оливър

КРИСТЪЛ ПАЛАС: Хенеси, Ван Анхолт, Сако, Томкинс, Ван-Бисака, Шлуп, МакАртър, Миливойевич, Тоузенд, Заха, Бентеке (резерви: Гуаита, Аю, Кели, Куяте, Мейер, Сьорлот, Уорд)

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Алекзандър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Кейта, Вайналдум, Милнър, Салах, Фирмино, Мане (резерви: Миньоле, Хендерсън, Лалана, Матип, Морено, Шакири, Стъридж)