Ливърпул добави нов епичен момент към бляскавата си колекция от драматични победи. "Червените" останаха в борбата за Топ 4, след като победиха вече изпадналия Уест Бромич Албиън с 2:1. Гостуването на мърсисайдци вървеше към равенство, ако в даденото продължение, бразилският страж Алисон не се беше включил при корнер за своя тим. Миг по-късно той попадна в дивите прегръдки на своите колеги след фантастичен гол с глава.

Снимка 531020

Източник: EPA/БГНЕС

Така два кръга преди края на Премиър лийг, Ливърпул е на пето място с 63 точки. Пункт по малко от четвъртия Челси и три по-малко от третия Лестър. Финалистите за ФА Къп играят един срещу друг и за първенство във вторник, което дава още по-големи поводи за оптимизъм на Клоп и компания.

Спасилият се Бърнли беше разгромен на собствен терен от Лийдс

Резервата Родриго се разписа два пъти през втората част

Психически необременени от вече ясната си съдба, "дроздовете" стартираха много силно срещу фаворизирания си опонент. Турският халф Окай Йошкуслу засече с глава отлично центриране в 12-ата минута, но топката премина вдясно от бленуваната цел.

Вече традиционно неубедителната игра на мърсисайдци в отбрана отново доведе до попадение във вратата им. Четвърт час след първия съдийски сигнал, Матеус Перейра отправи разсичащ извеждащ пас за Хал Робсън-Кану, който демонстрира класа и не сбърка сам срещу Алисон.

Снимка 531019

Реакцията на "червените" беше подобаваща и още в 25-ата Садио Мане пропиля перфектна възможност да вкара за 1:1. Неговата грешка не повтори Мохамед Салах, възстановил паритета в 33-ата минута. Мане се възползва от забавяне на бирмингамската отбрана и комбинира със Салах, който зарадва своя тим с премерен шут в далечния ъгъл.

До полувремето Ливърпул имаше всички предпоставки, за да стигне и до пълния обрат, но късмет пред гола нямаха Мане и Фирмино.

Тотнъм с важна победа в битката за Европа

Лондончани се наложиха с 2:0 над Уулвс

А дори когато сенегалецът Мане все пак стигаше до попадението, както бе в 50-ата минута, то биваше отменяно поради засада. И за да има паритет, гол на УБА също не беше зачетен поради този факт, като в 71-ата радостта бе отнета от Кайл Бартли.

Уест Бромич съжаляваше, че отново не води на вече бившия шампион в 78-ата, когато Робсън-Кану имаше перфектната възможност да накаже Алисон за втори път. Този път обаче бразилецът беше перфектен и сътвори спасяване от най-висока класа.

Снимка 531018

И като говорим за Алисон, величествената драма в този двубой настъпи в последната възможна секунда. След пропуски на Александър-Арнолд, Салах и Тиаго, финалният опит за победа дойде след центриране от корнер. При него, в ход на отчаянието, Юрген Клоп бе позволил включването и на Алисон. Бразилският вратар сътвори наглед немислимото и при добро позициониране в полето на "дроздовете" наказа Джонстоун след перфектно насочване с глава. Гол, който определено ще остане в историята, а освен това съхрани и надеждите на "червените" за финиширане в Топ 4.

В предпоследния кръг Ливърпул гостува на вече спасилия се тим на Бърнли. УБА домакинства на Уест Хям.

УБА - ЛИВЪРПУЛ 1:2

1:0 Робсън-Кану (13"), 1:1 Салах (33"), 1:2 Алисон (90+3")