Уест Хям спечели преиграването на мача си срещу Ливърпул и продължава в следващата фаза на ФА Къп. Двубоят на „Ъптън Парк" бе белязан от изключителна драма, като всичко трябваше да се реши след изиграването на продължения. Редовното време приключи при равенство 1:1. Енер Валенсия изведе „чуковете" напред с гол в 45-ата минута, а малко след почивката Коутиньо намали след хитро попадение. Така всичко бе решено в 120-ата минута на битката, когато Анджело Огбона се превърна в герой за домакините. Италианският национал отбеляза след отличен удар с глава и така прати своите в следващата фаза.

Ливърпул пък трябва да съжалява сериозно за загубата си, тъй като минути по-рано, Бентеке не успя да отбележи сам срещу вратаря Рандълф.  Нужно е да отбележим, че днес „червената" селекция отново бе съставена от множество млади таланти.

Ливърпул стартира срещата на доста високи обороти. Въпреки изпълнения си с младоци състав, „червените" притесниха сериозно своя опонент. Отговорът на „чуковете" дойде в 15-ата минута, когато Димитри Пайя намери непокрития О'Брайън. Последва негов плътен изстрел, който след съприкосновение с крака на Лукас Лейва се отби в страничната греда.

В 29-ата минут Жоао Карлос Тейшейра можеше да изведе мърсисайдци напред, ала от 14 метра не успя да уцели очертанията на вратата. Най-доброто положение за хората на Клоп дойде малко след това, когато отлична комбинация между Коутиньо и Бентеке, завърши с удар в гредата на бразилеца. При последвалия корнер, стражът на Уест Хям-Рандълф трябваше да се намесва решително при удар с глава на дейния Бентеке.

Своеобразният парад на гредите продължи с удар в страничния стълб и в 37-ата минута. Тогава няколко сантиметра разделиха Димитри Пайе от красиво попадение, директно от фаул. Радост за домакините все пак имаше. В 45-ата минута Енер Валенсия навърза няколко бранители на Ливърпул, след което центрира към непокрития на далечната греда Майкъл Антонио. За крилото не остана нищо друго, освен да разстреля Симон Миньоле.

Ливърпул се върна в мача веднага след подновяването на играта. Фелипе Коутиньо изравни още в 49-ата минута. Бразилецът, по подобие един гол на Роналдиньо преди години, пусна хитро топката под стената след един пряк свободен удар, и с лекота прокара коженото кълбо  в опразнения от Рандълф ъгъл.

До края на редовното време „чуковете" бяха сериозно порязани от арбитъра Роджър Ийст, който в 66-ата минута не им даде чиста дузпа за нарушение на Илори срещу Валенсия.

По време на първото продължение, Ливърпул имаше отличната възможност да сътвори пълен обрат. Кристиян Бентеке изскочи сам срещу стража на домакините. Белгиецът обаче не демонстрира класа и прати коженото кълбо право в тялото на Рандолф.

Вторите 15 минути пък бяха истинско предизвикателство за всички фенове на „Ъптън Парк". Играта бе толкова скучна, че някои от тях можеха спокойно да подремнат, скъсявайки си по този начин времето до дузпите. И точно когато всички очакваха последния съдийски сигнал на Роджър Ийст,  в центъра на събитията се озова бранителят Анджело Огбона. Италианският национал скочи най-високо при едно центриране на Димитри Пайе и след акуратен изстрел с глава прати „чуковете" в следващия кръг. Разочарованието бе за селекцията на Юрген Клоп, която освен че отпадна, изигра и 30 минути допълнителен футбол. Нещо крайно ненужно при положение изключително тежката програма на „мърсисайдци".

В следващия кръг на турнира, Уест Хям ще гостува на Блекбърн, който се подвизава в Чемпиъншип.

УЕСТ ХЯМ-ЛИВЪРПУЛ 2:1 (след продължения)

1:0 Антонио (45'), 1:1 Коутиньо (47'), 2:1 Огбона (120')

СТАДИОН: „Ъптън Парк"

СЪДИЯ: Роб Ийст

УЕСТ ХЯМ: Рандълф, О'Брайън, Огбона, Рийд, Кресуел, Пайе, Ноубъл, Коуяте, Антонио, Обианг, Валенсия (резерви: Адриан, Керъл, Колинс, Моузес, Оксфорд, Кулън, Парфит-Уилямс)

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Фланаган, Смит, Стюърт, Илори, Лейва, Коутиньо, Айб, Карлос, Чиривела, Бентеке (резерви: Уорд, Рандал, Енрике, Милнър, Хендерсън, Стъридж, Ориги)

All Goals HD - West Ham 2-1 Liverpool - 09-02-2016 by LiG2Fr