Ливърпул нанесе съкрушителна загуба на Астън Вила в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. „Мърсисайдци" смазаха бирмингамци в дома им с 6:0.

По този начин, Чемпиъншип изглежда все по-близо за Астън Вила. След този мач, тимът е на дъното, едва с 16 точки. Ливърпул пък е на 8-ото място с 38 пункта.

Даниел Стъридж се завърна като титуляр след контузия и вкара за първи път от началото на декември.

Той откри резултата в 16-ата минута. В 25-ата Джеймс Милнър направи 2:0. В 58-ата Емре Джан направи резултата класически, а шест минути по-късно резервата Ориги вкара за 4:0, малко след като се появи в игра на мястото на Стъридж.

В 71-ата минута срамът за домакините бе пълен. Коло Туре се извиси над всички след центриране от корнер и хладнокръвно заби топката в мрежата 6:0