Ливърпул очаквано победи Борнемут в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Виталити Стейдиъм" приключи с успех за гостуващия отбор с 3:0.

Точни за победителите бяха Алекс Окслейд-Чембърлейн, Наби Кейта и Мохамед Салах.

Снимка 456421

Източник: Twitter

Юрген Клоп демонстрира широчината на състава си в градското дерби с Евертън и играчите му не го разочароваха.

Днес пък Мохамед Салах, Роберто Фирмино и Алисон се завърнаха сред титулярите.

Ливърпул с всичко най-добро за Световното клубно

Юрген Клоп обяви групата

Египтянинът обича да вкарва на "черешките", като има вече 7 гола в 5 мача срещу тях.

Тази вечер неговото попадение бе последното, като преди това той пропусна да се разпише на два пъти - в единия случай след като Фирмино го изведе на празна врата.

Шест минути след почивката обаче той не сгреши и оформи крайното 3:0.

Снимка 456424

Преди това, в рамките на първата част от мача, гостите бяха абсолютни господари на терена, като съвсем заслужено поведоха в резултата.

Това се случи след 35 минути игра, когато Окслейд-Чембърлейн вкара за 0:1 с брилянтно изпълнение. Той получи пас от около 40 метра от Хендерсън и без да спира топката, от въздуха я засече в мрежата на опонента.

Снимка 456422

Минута преди паузата Кейта бе изведен по чудесен начин и от изгодна позиция покачи на 2:0 в полза на мърсисайдци.

Снимка 456423

Ливърпул вече е с 28 победи в първенството през календарната година и вероятността да подобри рекорда си, което е от също 28 успеха през 1987-а, изглежда неизбежна.

Отборът остава на върха в класирането на Висшата лига със спечелени 46 от възможни 48 точки до момента.

Садио Мане е в страхотна форма, но днес той не се появи на терена.

Джеймс Милнър: Ливърпул показа силата и дълбочината в състава си

"Титулярите срещу Евертън се справиха много добре"