Шампионите от Ливърпул се добраха до успех в късния съботен двубой от програмата на Висшата лига. Момчетата на Юрген Клоп спечелиха домакинството си на закъсалия Шефийлд Юнайтед с 2:1. Трите точки за "червените" обаче не дойдоха никак лесно, след като им се наложи да правят обрат.

Манчестър Юнайтед и Челси не се победиха във Висшата лига

Перфектен вратар спаси Челси в сблъсъка срещу Юнайтед

Разочароващо 0:0 на "Олд Трафорд"

Плановете на мърсисайдци се объркаха още в 13-ата минута. Фабиньо направи нарушение срещу МакБърни, видяно с невъоръжено око, пред наказателното поле на "червените". ВАР обаче влезе в употреба и великата английска прецизност отново отсъди, че макар и с милиметри, непозволените действия са в полето на ливърпулци и съдията Майкъл Дийн отсъди дузпа. Тя беше реализирана от Берге.

Радостната вест за Ливърпул бе, че паритетът се възстанови четири минути преди почивката. Тогава Роберто Фирмино накара критиците си да замълчат, след като се оказа на точното място и сътвори голова добавка.

За да стигне до обрата, Ливърпул трябваше да премине през още един тежък ВАР момент В 63-ата гол на Салах беше отменен заради засада. В ролята на спасител обаче влезе резервата Жота в 64-ата минута. Мане центрира от фланга, а португалецът бе заел перфектната позиция, благодарение на която отбеляза за крайното 2:1.

Уест Хям удържа равенство срещу Манчестър Сити

Михаил Антонио откри за домакините, Фил Додън изравни след почивката

До края пропуск за гостите направи МакГолдрик, а пък Мо Салах удари гредата.

Ливърпул е на второ място във временното класиране с 13 точки. Шефийлд е последен едва с една.

ЛИВЪРПУЛ - ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД 2:1

0:1 Берге-дузпа (13"), 1:1 Фирмино (41"), 2:1 Жота (64")