Ливърпул издържа предпоследния тест след като победи с 2:1 Саутхемптън като гост. Така титлата във Висшата лига ще се реши в последния кръг.

Тимът на Юрген Клоп се доближи на точка от водача в класирането Манчестър Сити кръг преди края и "гражданите" ще търсят задължителен успех в последния си мач срещу Астън Вила, за да са сигурни за шампионския трофей. Ливърпул играе у дома срещу Уулвърхемптън.

Бивш защитник на Ливърпул прекратява футболната си кариера

37-годишният бранител за последно игра за родния си клуб Спартак (Търнава)

Стартът в южната част на Англия не обещаваше много за Ливърпул - Нейтън Редмънд отбеляза фантастичен гол в 13-ата минута, за да даде преднина на Саутхемптън, но Такуми Минамино (който беше под наем в Саутхемптън миналата година) отговори с хубав гол с асистенция Диого Жота в 27-ата минута.

Ливърпул доминираше топката с над 70 процента владение, но домакините бяха уверени в защита. В 67-ата минута,  след корнер Жоел Матип вкара топката в мрежата, за да донесе безценната победа на мърсисайдци.