Отборът на Ливърпул продължава да крачи умело към шампионската титла в Англия, след като успя да победи Уест Хям с 3:2 на "Анфийлд", в двубой от 27-ия кръг на Висшата лига. По този начин те успяха да изравнят рекорда на Манчестър Сити от 18 поредни победи в Премиършип.

Двубоят започна по страхотен начин за мърсисайдци, които успяха да открият още в 9-ата минута. Една наглед безобидна топка бе настигната от Трент-Александър Арнолд и центрирана моментално, без да погледне дори за момент, а топката кацна право на главата на Вайналдум, който откри резултата в мача.

Радостта на домакините обаче не трая дълго. 3 минути по-късно Уест Хям изравни. Иса Диоп успя да надскочи Джо Гомес и да изравни резултата.

Снимка 468426

Източник: EPA/БГНЕС

Салах и Арнолд имаха добри възможности да върнат преднината на "червените", но ударите им биваха спасени от Фабиански.

Върджил ван Дайк разтресе напречната греда в 40-ата минута, след хубав изстрел с глава.

В 54-ата минута "Анфийлд" бе смълчан. Пабло Форналс успя да засече центриране на Райс и да направи пълен обрат в сблъсъка.

Снимка 468427

Ливърпул обаче съвсем не бе казал последната си дума. Още в 68-ата минута Мохамед Салах успя да отбележи за 2:2. Той получи пас от Робъртсън около точката на дузпата и стреля, но право в обсега на Фабиански. Полякът обаче допусна топката да мине между краката му и по този начин Ливърпул изравни.

Селекцията на Юрген Клоп направи поредния обрат в мача, след като 81-ата минута удар на Вайналдум се отби в гърба на защитник на "чуковете", след което Трент успя да стигне топката и да я центрира, където Фирмино се размина с нея, но на гърба му беше Садио Мане, който донесе трите точки за "червените".

Сенегалецът вкара още едно попадение 5 минути по-късно, но то бе отменено след проверка с ВАР.

Уест Хем само с една победа от 46 гостувания на "Анфийлд"