Немислимото се случи. Ливърпул смаза Манчестър Юнайтед с 5:0 на "Олд Трафорд" в голямото дерби на Англия.

Играчите на Юрген Клоп решиха всичко в мача още през първото полувреме, когато вкараха четири попадения. Мохамед Салах реализира хеттрик, а Кейта и Жота добавиха по едно попадение.

Кристиано Роналдо се разписа, но попадението му не беше зачетено заради засада през второто полувреме. Пол Погба пък беше изгонен с директен червен картон малко по-късно.

След този мач Ливърпул е втори с 21 точки. "Червените дяволи" са чак на 7-ата позиция с 14 пункта.

Роналдо надъха Юнайтед преди дербито с Ливърпул: Всеки трябва да се жертва за отбора

Двубоят с Ливърпул е в неделя

Началото на рецитала на мърсисайдци беше дадено в 5-ата минута. Тогава Наби Кейта засече подаване на Салах и откри. В 13-ата минута Жота удвои преднината на Ливърпул.

Снимка 551261

В 38-ата минута, Мохамед Салах получи чудесен пас от Кейта и отправи прецизен удар в десния ъгъл на вратата.

В добавеното време на първото полувреме отново Салах се разписа, правейки резултата 4:0.

На полувремето слисаният мениджър на домакините Оле Гунар Солскяер едва ли имаше какво да измисли, за да отговори тима му на тежкия удар. От трибуните Сър Алекс Фъргюсън изглеждаше повече от угрижен от случващото се.

Снимка 551260

В 50-ата минута "червените дяволи" изпаднаха в абсолютна безтегловност - Мохамед Салах реализира хеттрик след подаване в наказателното поле на Хендерсън.

Две минути по-късно Кристиано Роналдо реализира, но попадението не беше зачетено заради засада.

След час игра кошмарът за "червените дяволи" стана още по-голям. Влезлият на смяна на полувремето Пол Погба бе изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на Кейта.

Снимка 551259

До края на мача, добрата новина за домакините бе, че мърсисайдци не отбелязаха повече попадения.

Дали днешният мач ще бъде последен за мениджъра Оле Гунар Солскяер, предстои да разберем.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 0:5