Ливърпул победи Челси с 2:1 в дербито на шестия кръг на Висшата лига. Трент Александър-Арнолд даде аванс на "сините" в 14-ата минута, а Роберто Фирмино удвои в 29-ата минута. За "сините" се разписа Н'Голо Канте в 72-ата минута.

"Червените" са лидер с пълен актив от 18 точки, докато лондончани са едва 11-и с 8 пункта.

Срещата започна с предимство на Ливърпул. В 13-ата минута Кристенсен фаулира Мане пред наказателното поле. Салах чукна топката към Александър-Арнолд, който с блестящ удар вкара за 0:1.

В 24-ата минута Абрахам бе изведен зад отбраната на "червените", но не успя да преодолее Адриан. В 27-ата минута Аспиликуета прати топката във вратата на Адриан след серия от щастливи рикошети в наказателното поле на гостите. Лондончани помислиха, че са изравнили, но ВАР се намеси и правилно отмени попадението заради засада на Маунт в хода на атаката.

Снимка 444031

Източник: Twitter

Две минути по-късно Ливърпул вкара втори гол след статично положение. Робъртсън центрира отлично, а Роберто Фирмино вкара за 0:2 с глава.

В 38-ата минута Кристенсен блокира опасен удар на откъсналия се Салах.

Две минути след началото на второто полувреме Кепа спаси Челси от трети гол, след като изби диагонален шут на Фирмино. В 51-ата минута вратарят на домакините отново спаси своя отбор, след като Аспиликуета насочи топката в собствената си врата.

В 72-ата минута Челси намали резултата. Канте направи отличен солов пробив през центъра и стреля неспасяемо за 1:2.

Уест Хем победи Манчестър Юнайтед с 2:0