Отборът на Ливърпул победи с 3:1 Блекбърн на „Анфийлд” като и четирите попадения паднаха през второто полувреме. Полуфиналистът в Шампионската лига изигра силна първа част и още тогава имаше няколко шанса да открие резултата, но стражът на „розите” Фрийдъл, както и бранителите пред него се представиха на ниво.

Втората част обаче Блекбърн бе доста беззъб и постепенно обръча около тяхната врата се затегна. Така се стигна до 60-ата минута, когато Стивън Джерард направи двойно подаване с Лукаш Лейва, навлезе в наказателното поле и със силен удар наказа Фрийдъл. След гола Ливърпул продължи да напада, но срещата бе решена едва в 80-ата минута, когато се разписа Фернандо Торес. Испанецът вкара с глава след чудесно центриране на Джерард отдясно.

До края двата тима направиха шоуто за публиката пълно отбелязвайки си по още един гол. 3:0 в 88-ата минута направи украинския нападател Андрей Воронин, възползвал се от ниско центриране на Йон Арне Рийзе. В ответната атака Роке Санта Крус вкара почетния гол за Блекбърн с чудесно воле, намерило горния ляв ъгъл на вратата на Рейна.