Ливърпул победи Тотнъм в дербито за Купата на лигата. Мърсисайдци се наложиха у дома с 2:1.

В герой за тима на Юрген Клоп се превърна Даниел Стъридж, който вкара два гола и пропусна поне още толкова. Нападателят се разписа в 9-та и 64-та минута, за да класира тима си за четвъртфиналите на Купата на Футболната асоциация на Англия.

В днешната среща, мениджърите на двата отбора направиха купища промени. Юрген Клоп пусна изцяло нови 11 играчи в титулярния си състав в сравнение с последния мач, докато Маурисио Почетино 10. Така за Ливърпул дебют направиха младоците Трент Александър-Арнолд и Овие Ежария.

В 9-ата минута Даниел Стъридж изпревари Мишел Ворм и реализира за 1:0.

В 64-ата минута при бърза контраатака Жоржиньо Вайналдум изведе Стъридж сам срещу Ворм. Нападателят изчака точния момент и с удар между краката на вратаря направи 2:0.

В 75-ата минута Тотнъм получи дузпа след като Ерик Ламела бешефаулиран от Лукас Лейва. Винсент Янсен реализира за 1:2,

Ливърпул - Тотнъм 2:1

1:0 Даниел Стъридж 9'

2:0 Даниел Стъридж 64'

2:1 Винсент Янсен 75-д'

Ливърпул: Миньоле, Александър-Арнолд (68 - Клайн), Лейва, Клаван, Морено, Стюарт, Вайналдум, Груич (89 - Джан), Ежария, Ориги (68 - Ингс), Стъридж

Тотнъм: Ворм, Трипиър, Картър-Викърс, Вимер, Дейвис, Дайър (67 - Уаняма), Уинкс, Онома, Карол (61 - Ламела), Нкуду (83 - Харисън), Янсен