Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители: Без публика

КРАЙ НА МАЧА! ЛИВЪРПУЛ И МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД НЕ СЕ ПОБЕДИХА!

Милнър замени Вайналдум.

85′

Фирмино е заменен от Ориги.

83′

Пол Погба получи пас в наказателното поле от около точката на дузпата и стреля технично, но вратарят се намеси много добре.

Снимка 514277

80′

Кавани изведе Рашфорд, който се засуети в наказателното поле и не успя да му върне. Пропусната възможност за гостите.

76′

Шакири е заменен от Джоунс.

Снимка 514281

74′

Отлична атака на Ман Юнайтед! Люк Шоу проби по фланга, навлезе в наказателното поле и подаде към Фернандеш, който стреля отляво, но вратарят спаси.

72′

Погба засече с глава от корнер, но Алисон улови топката.

66′

Жълт картон за Фабиньо.

64′

Юрген Клоп изглежда не е много доволен от липсата на попадение за тима му.

Снимка 514276

62′

Салах! Египтянинът стреля от вътрешността на пеналтерията, но ударът му бе добре блокиран.

60′

Кавани влиза на мястото на Марсиал.

59′

Чудесно подаване на Робъртсън към Фирмино, който обаче не успя да засече от много изгодна позиция.

54′

Погба намери майсторски Марсиал, но Фабиньо изби решително в корнер преди да се е стигнало до по-сериозна опасност.

53′

Тактическите нарушение зачестиха.

48′

Салах центрира към Мане, който се извиси и стреля с глава от близо, но Уан-Бисака изби решително.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Ливърпул доминира над Манчестър Юнайтед, но до попадения не се стигна - 0:0 след първите 45 минути!

43′

Пол Погба намери Антони Марсиал в наказателното поле, но той опита да дриблира сред защитниците и загуби топката.

40′

"Червените дяволи" отново изравниха играта. Ще успеят ли да наложат натиск?

Снимка 514275

34′

Първа чиста възможност за Манчестър Юнайтед. Бруно Фернандеш стреля много опасно от фаул вляво пред наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от гредата.

33′

Жълт картон за Шакири.

32′

Фаул за Ман Юнайтед след нарушение на Фабиньо. Хари Магуайър опита изстрел, но съдията отсъди засада.

28′

Жоржиньо Вайналдум стреля от границата на наказателното поле, но ударът не се превърна в сериозна заплаха за вратаря, след като беше блокиран от защитник.

24′

Усилен натиск на "мърсисайдци", гостите трудно изнасят топката.

20′

Робъртсън отигра добре топката и я пусна успоредно към Шакири, но ударът му от границите на наказателното поле мина близо до гредата.

Снимка 514274

14′

Добра атака на домакините, Роберто Фирмино стреля, но ударът му бе избит от защитник. Топката се върна в Андрю Робъртсън, който засече веднага и опита, но високо над напречната греда.

10′

"Червените дяволи" постепенно изравниха играта и по-често поглеждат към домакинската врата. Към момента обаче нищо опасно пред Алисон.

5′

Ливърпул владее инициативата в първите 5 минути на мача. Предвещава ли това нещо?

3′

Първа атака в мача завършва с нещо средно между удар и подаване на Андрю Робъртсън, твърде неточно.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

7 Милнър 11 Грийнуум
18 Минамино 7 Кавани
15 Окслейд- Чембърлейн Мата
27 Ориги 31 Матич
76 Уилямс Н. 27 Телеш
46 Уилямс Р. 38 Туанебе
47 Филипс 26 Хендерсън

Ливърпул посреща Манчестър Юнайтед в голямото дерби на 19-ия кръг на Висшата лига. Срещата на "Анфийлд" започва в 18:30 часа. Двубоят е и директен сблъсък за първото място в класирането.

Преди този мач, "червените дяволи" са лидери с 36 точки, а тимът на Юрген Клоп са 3-ти с 33 пункта. Ман Юнайтед е в серия от три поредни победи, докато "мърсисайдци" не са вкусвали вкуса на успеха от три мача, записвайки загуба от Саутхямптън и две равенства от Нюкасъл и УБА.

В последните 10 сблъсъка между двата отбора, домакините имат 3 победи, Манчестър само една, а шест срещи са завършвали наравно.

Преди днешното дерби, мениджърите подходиха с умерен оптимизъм.

Наставникът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер обяви, че иска да измъкне титлата от настоящия шампион Ливърпул.

Клоп: Дори и за миг не съм си представял да съм в Манчестър Юнайтед

Герменецът щастлив в Ливърпул

"Позицията, на която сме в първенството, ни дава повече увереност. Мачът срещу шампионите, които имат невероятна статистика на "Анфийлд", ще бъде голямо предизвикателство за нас. Можем ли да отидем и да поднесем изненада? Ние сме претендентите, а те са заслужили правото да бъдат шампиони. Искаме нещо, което те имат, а това е титлата", заяви Оле.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп пък заяви, че главната му цел в момента е да спечели днешното дерби.

Солскяер пробва да изненада Клоп с младок

Залага на Амад Диало

"Да спечелиш мач срещу Юнайтед е достатъчно трудно, няма нещо допълнително. Играем у дома срещу Юнайтед и искаме да спечелим. Те спечелиха точките, които са си заслужили, ние имаме нашите, а до края на сезона има дълго време. Не мислим за другите отбори или как изглежда класирането в момента, просто се опитваме да печелим мачове", заяви германският специалист.