Отборът на Лестър Сити успя да победи тимът от Чемпиъншип Брендфорд с минималното 0:1 в двубой от 1/16-финалите на ФА Къп. Единственото попадение дойде още в 4-ата минута дело на Келечи Ихеаначо, след много добра комбинация на отбора.

Двубоят започна по отличен начин за отбора от Висшата лига, след като успяха да открият резултата още в 4-ата минута. Денис Прат даде страхотен извеждащ пас към Джеймс Джъстин, който с едно докосване центрира топката към Ихеаначо и за него бе лесно да вкара топката в мрежата от границата на вратарското поле.

Снимка 463392

В 10-ата минута резултатът можеше да стане 0:2, но удар на Демарай Грей мина на сантиметри от лявата греда. Брендфорд отговори в 16-ата минута, с удар на Маркондеш, който обаче мина на косъм от левия страничен стълб. До края на полувремето Лестър имаше няколко добри възможности за гол, но те така и не успяха да удвоят резултата в своя полза.

Късметът бе на страна на "лисиците" в 62-ата минута, когато Ибрахим Дервисоглу шутира от точката на дузпата, но топката се отби в десния страничен стълб.

В 83-ата минута Лука Рачич си спечели пространство след изпълнението на ъглов удар и опита късмета си с удар от границата на наказателното поле. Шутът му беше насочен под напречната греда, но вратарят на Лестър внимаваше и спаси. От последвалия корнер Брендфорд вкара топката в мрежата, но той бе правилно отменен, заради засада.