Лестър скъси изоставането си от втория Манчестър Сити на три точки, след като разгроми у дома Уест Хям с 4:1.

Успехът на "лисиците", загубили предните си две срещи, може да се окаже пиров, защото двама от ключовите им играчи напуснаха принудително терена. Голмайсторът Джейми Варди и Нампалис Менди получиха контузии и бяха заменени още през първата част, а преди това Харви Барнс откри резултата в 24-ата минута след красива атака.

Тотнъм спечели домакинството си на Норич с 2:1

Малко радост и за Тотнъм на Жозе Моуриньо

"Шпорите" победиха последния Норич с 2:1

В петата минута на добавеното време към първата част двамата герои от първото попадение размениха роли. Барнс подаде към Перейра и той направи 2:0. Малко след паузата Марк Нобъл намали от дузпа, но в заключителните минути блесна Айосе Перес. Испанецът направи 3:1 в 81-ата, също от наказателен удар, а в 88-ата оформи крайния резултат - 4:1.

Така Лестър събра 48 точки и дръпна с 8 пред четвъртия Челси, докато Уест Хем остана с 23, колкото имат и два от изпадащите към момента отбори - Уотфорд и Борнемут.

Челси и Арсенал завършиха 2:2, гостите играха един час с човек по-малко

"Сините" на два пъти повеждаха, "топчиите" възкръснаха в края

ЛЕСТЪР - УЕСТ ХЯМ 4:1

1:0 Барнс (24"), 2:0 Перейра (45+5"), 2:1 Ноубъл-дузпа (50"), 3:1 Перес-дузпа (81"), 4:1 Перес (88")