Отборът на Лестър постигна първа победа за сезона. "Лисиците" се отлепиха от дъното в Премиър лийг, побеждавайки друг закъсал тим в шампионата - Нотингам Форест с 4:0. Селекцията на Брендън Роджърс най-сетне демонстрира реакция след множеството критики по свой адрес и зарадва своите фенове с офанзивен футбол и много попадения в мрежата на новаците.

Всичко беше решено още до почивката, когато Лестър вече водеше с класически резултат. Джеймс Мадисън откри в 25-ата минута, докато 120 секунди по-късно се разписа и Харви Барнс. До паузата Мадисън имаше приятното удоволствие да накаже още веднъж Дийн Хендерсън.

През втората част името си сред голмайсторите съумя да запише и замбиецът Патсон Дака. Африканецът влезе като резерва на Джейми Варди в 62-ата минута, а 11 по-късно фиксира крайния резултат.

В следващия кръг Лестър ще се опита да продължи възхода си и срещу Борнемут. Нотингам пък приема у дома Астън Вила.

Лийдс и Астън Вила завършиха 0:0