Снимка 396113

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира с известен натиск на гостите, които опитаха трайно да се настанят в половината на съперника си.

Трудните атмосферни условия и неспирният дъжд на "Кинг Пауър" със сигурност не направиха задачата на двете единайсеторки по-лесна на терена, като често се случваше във важен момент или разиграване да се стигне до подхлъзване или препъване на някой от състезателите.

Резултатът беше открит след миг на гениалност и решителен, премерен изстрел на Де Бройне в 14-ата минута. Сякаш от нищото, футболистът на манчестърци реши да стреля от далечна дистанция, завари стража на "лисиците" неподготвен и резултатът беше открит.

Последваха силни минути за "гражданите", но Диас и Агуеро бяха спирани току преди да имат възможност да отправят точен завършващ изстрел.

В същото време контрадействията на Лестър преминаваха основно през Грей и Ихеаначо, като остротата на акциите в тъмносиньо обаче не водеше задължително до напрежение пред вратата на опонента.

Така резултатът се запази непроменен до почивката, като гостите разполагаха с минимално предимство от 1:0.

45′

Почивка.

39′

Натиск на домакините в края на първото полувреме.

Далечни изстрели на Ихеаначо и Магуайър, включил се да помага на съотборниците си в предни позиции.

Снимка 396114

33′

Нов добър пробив на Грей.

Подава той точно към Ихеаначо.

Завършващият изстрел на последния не е точен.

30′

Засада на Агуеро.

Не протестира нападателят.

Решението е коректно.

29′

Не успява да се включи подобаващо в мача Марез.

Поредица негови грешни отигравания.

24′

Центриране към Агуеро.

Лошо отиграване на нападателя в наказателното поле на съперника.

Лестър притежава топката.

21′

Грей стреля от далечна дистанция!

Вратарят на Сити спасява.

Корнер за Лестър.

Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар.

17′

Изстрел на Марез от близка дистанция!

Топката минава над вратата.

Претенции на бившия футболист на Лестър, че бранител е играл последен с кълбото.

14′

ГООООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Де Бройне от далечна дистанция.

Реши да стреля изненадващо белгиецът, изненада вратаря на съперника и топката е в мрежата!

8′

Проливният дъжд със сигурност не прави ситуацията на терена по-лесна за двата тима.

Трудни минути за единайсеторките на старта на двубоя.

6′

Де Бройне центрира от свободен удар.

Далеч от истината.

Не успява да намери съотборник в полето на домакините белгийският национал.

4′

Наличието на Де Бройне в тима на Сити със сигурност е добра новина за отбора.

Липсата на Варди на отсрещния край от игрището пък със сигурност не радва съотборниците му от Лестър.

2′

Изключителна линейна скорост демонстрира Демарай Грей.

Гарсия обаче се намесва добре и избива топката с глава в пеналта на Сити.

1′

Оказаки Стърлинг

Лестър е домакин на Манчестър Сити в четвъртфинален мач от турнира за Купата на Лигата в Англия. Двубоят започва в 21:45 часа.

"Лисиците" имат да си връщат за отпадането си от този съперник на същия етап от турнира през миналия сезон с дузпи.

Английският шампион пък е губил за последно в надпреварата през октомври 2016 година и сега защитава трофея си.

Снимка 388843

"Това, което се изисква от нас е да се стараем да печелим мачовете си и да се движим напред. Все пак сезонът е на много ранен етап все още. Ние не изпитваме натиск и трябва да продължим да вършим това, което правим до момента", коментира Кевин де Бройне преди мача.

Нападателят на Сити Рахийм Стърлинг пък се включи в антирасистка кампания на компанията "Найк". Футболистът понесе огромен брой обидни скандирания по време на двубоя с Челси (0:2) преди седмица, което доведе до участието му в инициативата.

Манчестър Сити победи Евертън с 3:1