Манчестър Юнайтед направи четвърто равенство в последните си пет шампионатни двубоя. Второ поредно 0:0 за селекцията на Оле Гунар Солскяер се получи при гостуването на Кристъл Палас.

Точката не е никак приемлива за "червените дяволи", които вече са на 14 точки от градския съперник Манчестър Сити в уж битката им за титлата в Премиършип. Двата колоса ще премерят сили след няколко дни на "Етихад".

Бърнли и Лестър направиха 1:1 във Висшата лига

Лестър с нова грешна стъпка в борбата за челните места

В миналия кръг играчите на Брендън Роджърс загубиха от Арсенал с 1:3

Тази вечер Юнайтед имаше по-добрите положения до почивката, когато длъжници за манчестърци се оказаха Рашфорд и Матич.

Десет минути преди последния съдийски сигнал, Мейсън Грийнууд можеше да се превърне в големия герой за гостите, но силният му шут премина малко над горната греда.

И когато всички смятаха, че ако има победа, то тя ще отиде в полза на гостите, Палас можеше да обърка сериозно сметките на именития си съперник. Патрик ван Анхолт сякаш направи по-трудното и пропусна да отбележи в самия край. Слабият му удар беше лесно спасен от пазещия днес Дийн Хендерсън.

Манчестър Сити победи Уулвърхямптън с 4:1

Манчестър Сити продължава похода към титлата

В мач от 29-ия кръг

Кристъл Палас вече е в серия от три мача без загуба. Тимът на Рой Ходжсън е на позиция №13 с 34 точки. В следващия кръг "орлите" играят с Тотнъм.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:0