Кристъл Палас победи с 2:0 Шефийлд Юнайтед и с трите точки си гарантира мястото в елита на Англия и за догодина.

Гостите поведоха още във 2-та минута, когато Кристиян Бентеке отправи изстрел, който се отклони леко и влетя в мрежата на "остриетата". В края на полувремето Палас направи два сериозни пропуска, а след почивката Шефийлд имаше шанс да изравни, но не съумя да реализира шансовете си.

Лийдс спря Тотнъм за Топ 4

Лондончани отстъпиха на йоркшърци

Така в 88-та минута Палас реши всичко с втори гол. Еберечи Езе преодоля няколко съперникови футболисти с отлична техника и стреля в наказателното поле, топката отново се отби от противников играч и влетя покрай Рамсдейл.

Така Кристъл Палас събра 38 точки на 14-то място и е на 11 точки пред 18-ия Фулъм три кръга преди края, като "орлите" имат и мач по-малко, с което си гарантираха мястото във Висшата лига за догодина. Шефийлд пък е 20-ти с едва 17 точки.

Нюкасъл спечели гостуването си на Лестър с 4:2 във Висшата лига

Нюкасъл си гарантира елитен футбол и през следващия сезон, Лестър вече трепери за Топ 4

"Свраките" с изненадваща победа като гост 4:2