Отборите на Кристъл Палас и Брайтън не се победиха в едно от най-любопитните съперничества в историята на английския футбол. По-щастливи от точката със сигурност ще бъдат гостите, които се добраха до ремито (1:1) в последната минута от редовното време. По този начин двата тима остават в долната половина на таблицата, като стартът им на новия сезон не е особено положителен.

Дани Уелбек си намери нов отбор

Нападателят подписа с Брайтън

Домакините, водени от Рой Ходжсън поведоха още в 19-ата минута. Съдията Стюърт Атуъл отсъди дузпа, а пък Уилфред Заха прати Матю Райън в обратния ъгъл. "Орлите" удвоиха своята преднина малко след почивката, но ВАР отмени тяхното попадение.

Брайтън се добра до равенството точно в 90-ата минута. Появилият се като резерва Аарън Конъли успя да продължи за Макалистър, който от границата на наказателното поле не остави шанс на перфектния до този момент Гуаита.

В края, нервите на "Селхърст Парк" взеха връх и Люис Дънк от състава на гостите беше изгонен с директен червен картон.

Манчестър Сити взе сблъсъка с Арсенал, Стърлинг герой за "гражданите"